Biotextil barvený bylinami

amwaDala jsem na doporučení dudytky (viz komentáře u článku o biobavlně) a koupila jsem metráž na www.amwa.cz. Musím říct, že jsem maximálně spokojená. Látka je příjemná a dobře se s ní pracuje. Je i lehce pružná, takže nebude omezovat v pohybu.

A teď něco o látce. Látka nese značku Fair Trade a certifikát GOTS, je z biobavlny a byla barvena přírodními barvami ze směsí bylin. Nemá smysl, abych tady přepisovala, co je řečeno jinde, takže koho to zajímá, přečtěte si více na stránkách společnosti AMWA, konkrétně zde.

Pravdou je, že látky jsou trochu dražší, ale to se u kvality dá očekávat ;-).

Oblečení

Jako u všeho, i u oblečení platí, že by měla převažovat kvalita nad kvantitou. Řada z nás má plné skříně, ale přesto máme neustálé nutkání kupovat si nové a nové věci. Prodejci na nás útočí neustálým „snižováním cen" a různými výprodeji. Když si něco koupíme, máme dobrý pocit nejen z nové věci, ale také z toho, jak jsme ušetřili. Jenomže nová věc zase tak dobrá není, protože v běžných obchodech mají pouze karmicky zatížené věci, nad kterým si popíchalo ručičky malé čínské dítě, a s tím ušetřením to zase tak horké také není. Věřte, že i po slevě 80% si prodejce namastí kapsu....

Z ekologického hlediska je nejlepší v první řadě snížit spotřebu, tzn. mít méně věcí, a v druhé řadě pořizovat věci, které mají menší ekologickou stopu, tedy ty, které k nám cestovali co z nejmenší dálky a které jsou vyrobeny z lepších rostlin, než je klasická bavlna.