Co byste měla vědět, než přejdete na přírodní kosmetiku?

Přírodní kosmetika přináší celou řadu benefitů – a to ať už mluvíme o péči o sebe samou, nebo o výhodách, které z toho plynou pro naši planetu. Nicméně pokud jste se i vy rozhodla, že vsadíte na zelenou kosmetiku, měla byste si raději přečíst tento článek. Po vysazení běžných komerčních přípravků totiž někdy může přijít zmateční či rozčarování. Proč? O tom si povíme v dnešním článku.

Fotka od gefrorene_wand z Pixabay

Připlaťte si za kvalitu

Přírodní kosmetika bohužel není tak dostupná. Je to vlastně naprosto logické, protože k její výrobě jsou používány šetrnější postupy a kvalitnější produkty. A nesmíme zapomenout ani na to, že za vší touto prací stojí vzdělaní a kvalitně ohodnocení zaměstnanci. To jsou prostě bonusy, které se odrazí nejen na kvalitě vaší pokožky, ale zároveň vás zahřejí i u srdce. Nelze však popřít, že nákup zelené kosmetiky je prostě finančně náročnější.

V první chvíli vám to může připadat neudržitelné, nezapomínejte však na to, že přírodní kosmetika je všestrannější a také koncentrovanější. Co to znamená? V praxi si budete moci koupit jeden přípravek, který jde použít na vlasy, obličej i na pokožku těla. Nejspíš bude koncentrovaný, takže ho bude stačit opravdu jen trochu a doma vám tak vydrží poměrně dlouho. A nezapomínejme ani na to, že značky přírodní kosmetiky často nabízí tzv. re-sáčky, které vychází finančně lépe a ještě šetří planetu.

Zapomeňte na okamžitý efekt

přírodní kosmetika
Fotka od Silvia z Pixabay

Pokud přecházíte z konvenční kosmetiky na tu zelenou, může vás někdy zaskočit, že nevidíte okamžitý výsledek. Není to však důvod, proč byste měla produkt hned zavrhnout. Doporučuje se, vydržet a používat jej alespoň dva týdny, někdy i měsíc.

Tento efekt je typický zejména pro vlasové produkty. Ty jsou pověstné tím, že v počátku jejich užívání může dojít dokonce i ke krátkodobému zhoršení. Jakmile se však vlasy zbaví nánosů předchozí kosmetiky, dochází zpravidla k výraznému skokovému zlepšení.

Není reakce, jako reakce

Výše v článku už jsme zmiňovali, že přírodní produkty jsou často více koncentrované. Díky tomu na ně může vaše pleť reagovat trochu jinak, než jste zvyklí. Pokud jde jen o lehké začervenání a slabé pálení, není důvod se znepokojovat. Znamená to, že přípravek začal účinkovat na vaši pleť a ta, zejména pokud je citlivá, vám o tom dává vědět. Taková reakce by ale nikdy neměla trvat déle, než několik minut.

Nastat může bohužel i horší reakce, jako jsou pupínky, intenzivní či dlouhotrvající pálení, svědění, otok nebo jiné neobvyklé projevy. To už je znamení, že něco není v pořádku a produkt pro vás nejspíš nebude ten pravý. Přestaňte jej používat, pečlivě si umyjte obličej a otřete jej ručníkem, který dáte poté vyprat. Podrážděnou pokožku můžete zklidnit produkty, které už znáte.

Nezapomeňte, že přírodní kosmetika se chová jinak

přírodní kosmetika
Fotka od Monfocus z Pixabay

Oproti běžné kosmetice z drogerie se ta přírodní chová trochu odlišně. Týká se to zejména pěnivosti, za kterou stojí sulfáty. Ty byste v přírodní kosmetice hledali jen těžko, zapomeňte proto na bohatou pěnu u šampónů, sprchových přípravků nebo u zubních past.

Další zarážející proměnnou může být vůně. V některých případech přírodní kosmetika voní opravdu hezky, jindy je ale její vůně trochu nepříjemná. Není totiž uměle parfémovaná. Pozor si tak dejte např. na konopnou kosmetiku, která opravdu nemusí sednout každému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *