Jak podpořit dětskou imunitu během celého roku?

Imunita neboli obranyschopnost organismu se liší u každého člověka. Avšak obranyschopnost vaši a zejména vašich dětí můžete ovlivnit několika způsoby. Na posílení imunity je nutné pracovat ve všech ročních obdobích. Pojďte se dozvědět více o tom, jak posílit dětskou imunitu, a sice nejen v zimním období.

Pozvolné otužování

Otužování je vždy nutné provádět postupně a také pravidelně. A u dětí to platí dvojnásob. Jistě znáte několik možností, jak otužování provádět – vzdušná koupel, přísun chladného čerstvého vzduchu, otužování vodou a tak dále. Více o otužování batolat se dozvíte zde.

Ovoce a zelenina

Mezi klasické podpůrce imunity patří ovoce a zelenina. Některé z dětí zeleninu i ovoce milují a mnohými jsou nenáviděné. Mnoho imunitě prospěšných látek a vitamínů obsahují mrkev, pomeranče, jahody, kiwi, brokolice, zelené fazolky, kysané zelí a další.

Rybí tuk

Již vaše babičky vám dříve vnucovaly rybí tuk. Avšak jeho vůně a také chuť za nic nestojí, a proto k němu má mnoho z vás zajisté odpor. V současné době zakoupíte rybí tuk i v podobě žvýkacích kapslí, jenž nemají to strašlivé aroma.

Tinktura z echinacey

Echinacea se často na zahradách vyskytuje i jako okrasná rostlina, avšak patří mezi byliny. Její účinky vás jistě okouzlí. Nejenže posílí imunitu, nýbrž i detoxikuje organismus či slouží jako desinfekce ran. Tinktura se jeví jako nejvhodnější způsob užívání jmenované byliny, avšak můžete zakoupit i sirup zpracovaný z echinacey.

Pravidelné cvičení

Pohyb je zdravý a patří ke každodennímu životu. Naučte proto děti cvičit každý den. Tento návyk si osvojí a bude jim užitečný i v dospělosti. Jednou běžte na procházku, podruhé si vyjeďte na kole či in – linech a podobně. Snažte se každou z aktivit udělat pro děti zajímavou.