Jóga – podpořte své fyzické i psychické zdraví

Osoby cvičící jógu jsou o poznání vyrovnanější samy se sebou, ale i s okolním světem. Mnohdy se těší nejen dobrým psychickým, ale i fyzickým zdravím. Je jen na vás, zda se pro cvičení jógy také rozhodnete. Pojďte se o ní dozvědět více.

Cesta sebepoznání

Jóga není pouze cvičení. Je to vlastně přístup k životu, kdy se vydáváte na cestu sebepoznání a také se dostanete do jakési rovnováhy. Při fyzickém cvičení jógy dochází zejména k pročištění celého těla, zvýšení odolnosti organismu a ke zlepšení funkce centrální nervové soustavy. Dokonale si protáhnete své tělo, uvolníte se, zbavíte se stresu, anebo se nabijete energií a větší chutí do života.

Pro všechny věkové kategorie

Jóga vyniká svojí univerzálností, kdy se jeví jako vhodná pro osoby všech věkových kategorií. Ať jste zdraví či nemocní, osoby ve středním či důchodovém věku, anebo dokonce děti, můžete cvičit jógu.

Lekce pro začátečníky

Jestliže jste se rozhodli začít s jógou, doporučuje se využít nabídky lekcí pro začátečníky. S výběrem cviků vám tak poradí osoba, jenž má s jógou zkušenosti. Vy tak lépe zjistíte, který styl jógy vyhovuje právě vám. Lektoři vás naučí pracovat s dechem, vysvětlí základní cviky a dohlédnou na jejich správné provedení.

Hubnutí jako bonus

Součástí jógy – jako životního stylu často bývá i zdravé stravování a zdravý životní styl celkově. A navíc také při cvičení jógy dochází ke spalování a snižování hladiny kortizolu stejně, jako při jiné pravidelné fyzické zátěži.

Lepší kvalita spánku

Všeobecně téměř každým pravidelným pohybem dosáhnete lepší kvality spánku. Platí to i pro jógu. Tato zvyšuje kvalitu spánku a navíc i dodává energii po ranním probuzení. Jóga totiž ovlivňuje produkci melatoninu (spánkový hormon), jenž pozitivně působí na spánkový cyklus.