Dary přírody jako podzimní dekorace

Jeden miluje zimu, druhý jaro, třetí léto a další třeba podzim. Pokud jste milovníky podzimu, určitě rádi vyrážíte na procházky do přírody. Šustění listí pod nohama, krásné šípky, jejichž červená barva září do dálky. Přineste si některé z darů přírody domů a využijte je jako podzimní dekorace. Jaké dary přírody lze využít?

Šípky

Červené bobulky, jenž při svitu slunce nelze přehlédnout. To jsou šípky. Celá větvička s šípky ve váze bude pastvou pro vaše oči i v pohodlí domova. Hodí se také k dozdobení věnců na dveře či stůl.

Mech, kousky kůry

Na mech narazíte téměř v každém lese. Není nic lepšího, než se po takto měkkém mechovém „paloučku“ projít. Navíc vám může sloužit jako základ pro zhotovení mnoha výrobků. Zbytky kůry se po lese také jen tak povalují. Pojďte je pojmout také jako dekoraci obydlí.

Kvetoucí trávy a další

Rostliny a trávy, jenž lze usušit, ve váze vždy vyniknou a dodají šmrnc každé zahradě i interiéru. Můžete je různě kombinovat s dalšími přírodními doplňky.

Obyčejné dřevo

Samotný kus dřeva asi příliš parády neudělá, ale zkuste zapojit svoji fantazii. Vždyť i kousky větviček mohou posloužit například jako základ věnce na dveře či stůl, anebo na ně můžete nalepit další poklady přírody, a to například suché listí, mochyně, slaměnky, žaludy a další.

Kaštany, bukvice či žaludy

Představte si krásný talíř či podnos, na němž leží kaštany, bukvice, žaludy či další plody přinesené z přírody. Dále můžete kaštany, bukvice a žaludy využít k výrobě věnců (na dveře, na stůl, na hrob).

Dýně

Nemusíte být zrovna milovníky svátku Halloween, aby vaši zahradu či domov zdobily dýně. Tyto můžete pouze položit na poličku a budou tak skvělým doplňkem. Nebo můžete dýni vydlabat a umístit do ní květináč s vřesem a jinými květinami.