Biodynamické osvětlení – sviťte zdravě

O tom, že modré světlo, jenž vyzařují nejen mobily ale i další elektronika, v průběhu noci má negativní vliv na všechny živé organismy. Jestliže před spaním „držíte“ mobil v ruce, je docela možné, že se vám bude hůř usínat, a to právě díky modrému světlu. Toto lze nahradit bílými dynamickými svítidly. Dopřejte si zdravější světlo díky biodynamickému osvětlení. A v čem je lepší?

Maximální efektivita svícení

Pojem biodynamické osvětlení je spojen s označením LED technologie, jelikož tyto technologie umožňují právě biodynamické osvětlení. Díky biodynamickému osvětlení se nesvítí, když to není potřeba. V závislosti na okolí mění barvu a intenzitu svícení.

Správné světlo = pevné zdraví

Na zdraví vliv několik faktorů a jedním z nich je i správné osvětlení. Pokud vybíráte co nejvhodnější osvětlení do domácnosti, na pracoviště, anebo do venkovních prostor, dbejte na důležitá kritéria. Nepatří k nim pouze ekonomická stránka, ale i druh svítidla, jeho intenzita a další. Světlo, jenž zvolené svítidlo bude vyzařovat, ovlivní vaše zdraví, výkonnost, soustředění, ale i celkovou kondici.

Přirozené vnímání plynutí času

Biodynamického osvětlení se využívá zejména ve městech, podél komunikací a podobně. Živým tvorům je tak navrácena možnost přirozeně vnímat plynutí času i ve městech. Navíc ve večerních hodinách je omezeno i množství tzv. „modré složky“ v osvětlení. V ranních a večerních hodinách biodynamické osvětlení svítí teplou bílou barvou.

Šetří peněženku

Biodynamické osvětlení prospívá nejen zdraví, ale i vaší peněžence. Při používání tohoto osvětlení ušetříte až 65 % za elektřinu. Některé z měst se proto rozhodla, že zainvestují do biodynamického veřejného osvětlení, protože je prospěšné hned z několika důvodů. V několika málo případech se s tímto osvětlením setkáte i ve vesnicích.