Mandlové mléko – rostlinné mléko s léčivou silou

Mandlové mléko se jeví jako vhodná alternativa zejména pro osoby, jenž mají problémy s příjmem laktózy. Hojně jej však užívají i vegani či vegetariáni. Tento druh mléka ale pije i spoustu osob jen proto, aby dopřáli svému tělu občasnou změnu v jídelníčku. Mandlové mléko na lidský organismus spoustu blahodárných účinků. Více o něm se dozvíte právě v tomto článku.

Mandle jako nejzdravější ořech na světě

Jak již sám název napovídá, mandlové mléko se vyrábí z plodů mandloní – mandlí. Tento druh ořechů se hojně využívá nejen v potravinářství, nýbrž i v kosmetice. Věděli jste, že se z něj vyrábí například mandlový olej, máslo, marmelády a pomazánky, likéry, příměsi do káv, čajů a mnoho dalších? Avšak samotná mandlová jádra poslouží i jako vhodná svačinka.

Snadná domácí výroba

Nakupte velké množství mandlí, oloupejte je a nechte namočené ve vodě po dobu minimálně 4 hodin. Avšak zde platí pravidlo, že čím déle mandle ve vodě necháte, tím silnější chuť bude mléko mít. Jako nejvhodnější doba pro „vyluhování“ mandlí ve vodě se jeví 24 hodin. Po uplynutí uvedené doby mandle s vodou rozmixujte tyčovým mixérem a na úplný závěr do směsi přilijte ještě trochu vody. Nyní vložte vzniklé mléko do čisté utěrky, vyždímejte a máte hotovo.

Žádný přidaný cukr

Při koupi mandlového mléka důkladně prostudujte jeho složení. Opravdu kvalitní mandlové mléko poznáte tak, že neobsahuje žádný přidaný cukr, stejně jako to domácí. Díky tomu se může pyšnit nízkým glykemickým indexem, a proto je vhodnou potravinou také pro diabetiky.

Bohaté na antioxidanty a další vitamíny a minerální látky

Mandlové mléko je vhodné pro téměř všechny a nejen pouze pro vegany. Obsahuje vysoké množství antioxidantů, ale také vitamínů B, D, E a také minerálních látek, jako jsou například hořčík, fosfor, sodík, železo, měď, mangan, zinek selen, vápník a další.

Pomocník nejen při hubnutí

Jak je již zmíněno, kvalitní mandlové mléko by nemělo obsahovat žádný přidaný cukr, a proto jej konzumuje i mnoho osob, jenž se snaží zhubnout. Oproti kravskému mléku má totiž o poznání méně kalorií. Díky vysokému obsahu různých vitamínů a minerálních látek pozitivně působí na plet, nehty, vlasy. Jak je již zmíněno, je vhodné pro osoby trpící diabetem, ale i vysokým cholesterolem. A v neposlední řadě pomáhá udržet ve formě vaše srdce, oči, kosti, klouby a zuby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *