Proč dát šanci biooblečení?

Etická a ekologická móda je pro většinu lidí stále „tabu“ a obchodů, jenž nabízí oblečení nejen z biobavlny, ale také bambusu, konopí, lnu, tencelu a dalších biomateriálů, je stále pouze omezené množství. Ptáte se, proč byste měli také vyzkoušet nákup oblečení z biomateriálů? Tento článek vás seznámí s některými z výhod a i vy se možná rozhodnete, že biooblečení dáte také šanci.

Kůže jako největší orgán

Ačkoliv si to mnozí z vás neuvědomují, kůže je orgán stejně tak, jako například srdce, mozek, atd. Někdo má pokožku citlivou na látky z okolního prostředí, a proto je důležité věnovat pozornost tomu, do čeho se oblékáte. Mnohé z látek mohou kůži dráždit, anebo vyvolávat alergické reakce, a to zejména díky napouštění různými látkami. Tyto se používají například při bělení či barvení látek.

Šetrnost nejen k pokožce, ale i k přírodě

Důležitost biooblečení se neskrývá pouze ve své šetrnosti k vaší pokožce, nýbrž i v ohleduplnosti k přírodě. Biooblečení se vyrábí z materiálů, jenž neškodí přírodě. To znamená, že například při pěstování bavlny či bambusu se nepoužívají pesticidy, jenž by se následně dostávaly nejen do oblečení, ale zejména do celého koloběhu vody.

Podpora „fair trade/wear“

Biooblečení se dále vyznačuje tím, že nese také označení „fair trade/wear“. To znamená, že oblečení bylo vyrobeno za etických podmínek. Každá osoba, jenž se podílela na vzniku daného kousku oblečení, byla férově zaplacena. Jedná se o všechny osoby, které se podílely na nejen na výrobě, ale i na pěstování například bavlny, apod. Tito lidé taktéž pracují v bezpečném pracovním prostředí a nejsou k práci donuceni, nýbrž ji vykonávají na základě svého vlastního rozhodnutí.

Od spodního prádla po svetry

Pokud jste se rozhodli, že biooblečení dáte šanci a vyzkoušíte jej, začněte s oblečením tvořícím spodní vrstvu. Jedná se o oblečení, jenž je za celý den nejdéle v přímém kontaktu s pokožkou (spodní prádlo, pyžamo, trička, kalhoty…). Jestliže vám biooblečení bude vyhovovat, můžete začít s obměnou šatníku a nosit pouze biooblečení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *