Aromaterapie – cesta k fyzické i psychické pohodě

Dopřejte svému tělu to nejlepší díky aromaterapiím. Ať už jste po náročném dni, anebo jen prostě chcete relaxovat, využijte k tomu právě aromaterapii. Důležité je zmínit, že každý člověk je jiný, tudíž i aromaterapie není pro každého tím pravým. Dokud to ale nevyzkoušíte, nezjistíte to. Co to aromaterapie je a k čemu slouží?

Druh alternativní medicíny

Pojem aromaterapie mnoho lidí stále nikdy v životě neslyšela. Jedná se o druh alternativní medicíny, při níž se používají éterické oleje, ale i další látky, jenž mají pro člověka příjemnou vůni. Jmenovaný druh terapie za úkol zejména naladit člověka k pozitivnímu myšlení a dostat jej do fyzické pohody. Existuje několik metod, jak lze aromaterapii provádět. Těmi základními jsou masáže, obklady, inhalace, koupele a podobně. Ke všem jmenovaným metodám se užívá právě éterický olej.

Přispívá k psychické i fyzické pohodě

Aromaterapie se doporučuje pro všechny věkové kategorie, a sice již od narození po osoby důchodového věku. Není vyloučeno jí využívat i při péči o miminka. Používá se při psychoterapiích, při alternativních porodech a u dětí ke zmírnění strachu a úzkosti, jenž by mohly nastat při těžkých lékařských zákrocích.

Éterické oleje

Shora jmenované látky obsahují různé části rostlin, a to například květy, listy, jehličí, ale i kořeny. Éterické oleje se získávají z rostlin a následně jsou využívány právě i při aromaterapiích. Jejich pozitivní účinky se dále využívají i v kosmetice. Vybírat si můžete z klasických či ekologických éterických olejů.

Všeho s mírou

Éterické oleje jsou sice pro lidský organismus příjemné, avšak pouze v omezeném množství. Nic se nemá přehánět, což platí i u aromaterapie. Pro dosažení kladného výsledku aromaterapie použijte minimální množství éterického oleje. Jeho vůně je velice silná a z jejího nadměrného použití vám nemusí být zrovna nejlépe a účinek aromaterapie by mohl mít i negativní vliv na vaše pocity a náladu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *