Bio obaly

Když se podíváme do odpadků své domácnosti. většompi zjistíme, že velkou část tvoří obaly. Některé výrobky jsou ještě v papírových obalech, většina potravin je ale balena do plastů. I když je třídíme, není to ideální. Stačí se podívat na přeplněné žluté kontejnery, ze kterých se při každém zafoukání větru vznese nějaký ten sáček.

 I v obalech ale existují alternativy, které se, doufám, budou více rozšiřovat a nahrazovat běžné plasty. Jsou to tzv. bio plasty, materiály vyrobené z rostlin, jako je například kukuřice, konopí nebo brambory, či jiných přírodních surovin. Nejsou to ropné produkty a proti klasickým plastům nezatěžují životní prostředí, ani při své výrobě, ani při rozkladu. Jsou totiž 100% rozložitelné. Navíc neuvolňují žádné škodlivé látky.

Bio plast není žádná novinka, nicméně pořád je to spíše rarita, se kterou se běžně nesetkáte. I tady je ale třeba působit na výrobce a vyhledávat ty, kteří bio plasty používají. 

V případě, že patříte mezi organizátory nějakých party nebo festivalů, na kterých se podává občerstvení a vzniká tak obrovské množství odpadu, je možné používat bio obaly. Jedná se o klasické kelímky, talířky a příbory, které jsou vyrobené z bioplastu.

Zamyslete se a zkuste být víc eko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *