Čistá toaleta

Ocet je univerzální prostředek pro úklid domácnosti. Jeho smícháním s dalším účinným, levným a ekologickým prostředkem – jedlou sodou, vzniká směs, která nádherně vyčistí toaletu.

Ocet odstraňuje vodní kámen a dezinfikuje. Jedlá soda čistí a je výborným lapačem zápachu. Jejich kombinací vzniká čistící prostředek, který lze využít i na dřezy, vany a podobně.

Do kelímku (lepší je mělčí s širším dnem) nasypeme cca 2 – 3 lžičky sody a zalijeme trochou octa. Nelekněte se, začne to šumět a bobtnat. Houbičkou naneseme vzniklou hmotu na stěny záchodové mísy. Necháme působit – klidně 15 – 30 minut. Poté vyčistíme záchodovou štětkou a spláchneme.

Tato směs odstraní nečistoty, včetně usazeného vodního kamene, dezinfikuje a odstraní pachy. Pokud je toaleta silně znečištěná, celý proces zopakujeme a necháme působit i déle. Klidně přes noc.

Pokud jste zvyklí, že na WC máte nějakou vůni, lze vyměnit běžné chemické osvěžovače za zcela přírodní – levandulový olej. Kromě toho, že toaletu provoní, má i dezinfekční účinky. Po vyčištění můžete nakapat pár kapek do mísy. Praktičtějším a úspornějším řešením je namíchat pár kapek oleje s vodou a dát do malé lahvičky s roprašovačem. Po použití toalety stačí stříknout tuto směs do mísy. Pohltí bakterie a provoní celou místnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *