Biokrb – krb bez výčitek

Za okny poletují sněhové vločky, mrzne až praští a vy si nepřejete nic jiného než sedět v křesle, zachumlat se do teplé deky a pozorovat hořící plameny v krbu? Když se ale řekne krb, tak si mnoho lidí představí i práci s tím spojenou nebo škodlivé látky, které vznikají při spalování dřeva. Navíc při čištění krbových kamen se nepříjemně práší po celém bytě. Zde je typ na krb, s nímž není spojena žádná složitá práce ani nepořádek v bytě. Jedná se o biokrb.

Komín není třeba

Asi si říkáte, jak může takový biokrb fungovat, aniž by do ovzduší vypouštěl mnoho škodlivých látek. Tento druh krbu ke svému provozu potřebuje pouze kapalné palivo – ekologický biolíh (bio ethanol). Jakmile dojde ke spalování tohoto paliva, vzniká vodní pára a oxid uhličitý, tudíž není potřeba si dělat starosti ani s otvorem na komín.

Především designový prvek

Co se týká tvorby tepla, tak toto biokrb vydává, avšak jen v omezeném množství. Tyto krby nejsou určeny přímo k vytápění domů či bytů. Jedná se především o doplněk do interiéru pro osoby, které si rády posedí u plápolajícího ohně i v pohodlí svého domova.

Velké množství designů

Pokud si potrpíte i na vzhledu krbu, v současné době je na trhu nabízeno velké množství variant biokrbů. Pokud máte nedostatek místa v domě či bytě, můžete si pořídit nástěnný biokrb, jenž zabere jen minimum prostoru. Jestliže máte rozlehlý dům či byt a mnoho nevyužitého prostoru, můžete si vybrat z mnoha variant volně stojících krbů.

Doplňky k biokrbu

Do biopaliva lze přidávat také různé vonné olejíčky, které jsou také bio. Tyto vůně mají za úkol navodit příjemnou atmosféru zejména v chladných zimních večerech. Aby biokrb působil více „opravdově“, můžete si do něj pořídit různé další doplňky, a to například keramickou imitaci dřeva, kterou si do krbu naaranžujete dle svých představ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *