Bylinky pro bystrý mozek a sloní paměť

Máte poslední dobou pocit, že ačkoliv jste dobře naladěni, váš mozek pracuje trochu „pomaleji“ než obvykle? Nepamatuje si tolik věcí, co dříve? Nemusí to být vždy věkem, nýbrž i nedostatkem určitých vitamínů. Mozek má za úkol řídit všechny činnosti vašeho těla, a proto jich potřebuje mnoho. Které bylinky vašemu mozku pomohou, aby byl opět bystrý a nic mu nescházelo?

Ženšen – kořen života

Shora jmenovaná bylina patří mezi exotické léčivé byliny, jenž jsou velice známé. Pomáhá při boji proti stresu, avšak pomůže vám i zlepšit paměť a pozornost. Ženšen totiž umí rozproudit krev v celém těle. Veškeré živiny a kyslík tedy směřují přímo do mozku. Ženšen je vhodné přijímat prostřednictvím čajů či kapek.

Rozmarýn – bylina vzpomínek

Rozmarýn se hojně využívá v kuchyni, ale také při aromaterapiích. Obdivován je zejména pro své pozitivní účinky na paměť, koncentraci a celkové duševní zdraví. Připravte si rozmarýnový čaj, víno či esenciální olej.

Gotu kola – Pupečník asijský

Ačkoliv jmenovaná bylina není příliš známá, její účinky jsou zázračné. Nejen, že vám dokáže zlepšit náladu, ale také napomáhá k celkové regeneraci nervové soustavy. Všeobecně se doporučuje spíše pro starší osoby či osoby, jenž prodělaly mrtvici. Pupečník se nejčastěji užívá formou čaje.

Zelený čaj – nejzdravější nápoj planety

Jeden šálek zeleného čaje denně vás postaví na nohy díky obsahu kofeinu. Ale věděli jste, že podpoří i vaše soustředění, paměť i koncentraci? Navíc slouží i jako velmi dobrý antioxidant a pomáhá v boji proti rakovině.

Ginkgo biloba – Jinan dvoulaločný

Tento dar přírody nejčastěji využívají studenti v době zkouškového období. Ginkgo biloba zlepšuje paměť a napomáhá při regeneraci mozkových buněk. Z této byliny se vyrábí prášek, kterým si můžete obzvláštnit kaše, polévky či ovocné čaje.