Dejte sbohem šedivým vlasům, aniž byste ublížili přírodě

Někdo se potýká s šedými vlasy již od mládí a někdo si na ně musí počkat třeba až do důchodu. Doba, kdy se objevují šediny, se liší u každého člověka. Je to součást života, avšak většina z lidí se chce tomuto problému vyhnout. Jeden si kvůli šedinám začne barvit vlasy a další zase používá ne příliš levné produkty určené ke krytí šedin. Tyto varianty bývají nejen neekonomické, nýbrž také škodí životnímu prostředí. Jaké další varianty přírodního krytí šedin existují?

Strava je základ

Mnoho studií dokazuje, že na šedivění vlasů vliv i strava. Jestliže budete váš organismus dostatečně zásobovat potravinami s vysokým obsahem vitamínu B, železa, zinku či jódu, první šediny vás dostihnou výrazně později.

Vývar z bramborových slupek

Bramborové slupky nemusí vždy skončit ihned v kompostéru. Můžete si z nich připravit například vývar, díky němuž šediny ve vašich vlasech nebudou již tak viditelné. Stačí slupky povařit s troškou vody a nechat vychladnout. Tento vývar pak naneste na vaše vlasy a nechte působit alespoň 20 minut. Nakonec si vlasy umyjte běžným způsobem. Pokud budete tento zábal praktikovat pravidelně každý den, měli byste zhruba po týdnu vidět první změny. Vlasy budete mít opravdu výrazně tmavší a šediny téměř zmizí.

Cibulová pasta

Cibule najde využití nejen v kuchyni. Může vám pomoci i při boji s šedivými vlasy. Pár vrstev cibule dejte do mixéru a důkladně je rozmělněte. Vznikne pasta pro masírování pokožky hlavy. Pastu vmasírujte do pokožky hlavy a poté ji nechte ještě působit, a sice zhruba 30 minut. Po uplynutí uvedené doby si vlasy umyjte běžným způsobem. Tuto kúru je nutno provádět denně, abyste za pár týdnů spatřili výsledky.

Mrkvová šťáva

Jak je již v tomto článku zmíněno, na šedivění má vliv i vaše strava. Jestliže budete pravidelně, a sice denně, pít sklenici mrkvové šťávy, vlasy budou šedivět podstatně pomaleji. Navíc mrkvová šťáva bude pozitivně působit nejen na vaše vlasy, nýbrž i na vaše zdraví celkově.

Přírodní barvy na vlasy

Mezi nejznámější druh přírodní barvy na vlasy bez pochyb patří hena. Jestliže jste se rozhodli přebarvit šediny některou z přírodních barev, zbystřete. Přírodní barvy umí překrýt šediny, avšak šedé vlasy budou mít vždy světlejší barvu. Výhodou ale je, že vlasy poté působí více přirozeně.