Přírodní barva na vlasy

Málokdo si v dnešní době dokáže představit život bez obarvených vlasů. Tedy zejména ženy, které tímto například zakrývají šediny. Pokud byste si chtěli vybrat tu ekologičtější variantu, zvolte přírodní barvu na vlasy, kterou není žádný problém sehnat, a to na rozdíl od nedávné minulosti. Láká vás dozvědět se o ní více? Tento článek je pro vás jako stvořený.

Nepoškodí ani vlásek

Přírodní barvy jsou šetrné nejen k životnímu prostředí, ale také k vašim vlasům. Tyto zůstanou i nadále nepoškozené, protože přírodní barva obalí každý z vašich vlasů do ochranné vrstvy, a proto zůstanou vlasy nepoškozené. Navíc díky tomuto vlasy odráží světlo, kvůli čemuž se krásně lesknou a na černých vlasech mají měděné odlesky.

Přírodní henna

Tropická rostlina, jejíž listy jsou sušeny a následně drceny pro obarvení vlasů. To je henna. Její listy obsahují třísloviny zvané tanin, které se váží společně s keratinem ve vlasech. Samotná henna má jedinou barvu – červenou. Avšak do přírodních barev, které obsahují hennu, jsou přidávány i další rostliny, které výslednou barvu dokáží ovlivnit.

Originální barvy

Nyní si můžete vybírat ze škály barev, která je sice omezená, ale dodá vlasům lesk, kterého chemickými barvami dosáhnete jen stěží. Avšak nikdy neovlivníte, jaký přesný odstín po nabarvení vaše vlasy budou mít. I když dokáží zakrýt šediny, tyto budou mít světlejší odstín než zbytek vašich vlasů. Rostlinné barvy totiž nemají schopnost sjednotit barvu tak, aby byly všechny vlasy stejného odstínu.

Prášek smíchaný s vodou

Přírodní barvy zakoupíte v obchodech v podobě prášku. Balení čistě přírodních barev nikdy neobsahuje žádné katalyzátory a podobně. Jeho součástí je pouze prášek, který smícháte s vodou. Při koupi přírodní barvy si pečlivě přečtěte složení. I když název produktu obsahuje slovíčka „přírodní“ anebo „bio„, neznamená to, že tomu tak opravdu je. Henna nebo hennová barva obsahuje pouze hennu – rostlinku a další přidané byliny. Naopak nesmí obsahovat žádné kovy – měď, nikl, kobalt atd. Taková barva určitě není čistě přírodní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *