Detoxikujte své tělo přírodní cestou

Detoxikace organismu je spojená zejména s jarním obdobím. Člověk se po celém procesu cítí zdravě a spokojeně. Internet je plný mnoha rad, jak detoxikaci organismu provést, avšak ne vždy jsou tyto správné. Vůbec není nutné dodržovat přísné diety anebo dokonce hladovět. Ba naopak. Drastické diety či hladovění vašemu tělu škodí. A jak tedy pojmout jarní detox správně?

Pitný režim je nezbytností

Doplňování tekutin je důležité vždy a v období detoxikace organismu obzvlášť. Ke snídani je při detoxu velmi nevhodná káva. Nahradit ji můžete bylinkovými čaji, případně ovocnými anebo obyčejnou vodou. Tyto nápoje by neměly obsahovat cukr. Po ránu vás na nohy opravdu postaví vlažná či teplá voda s citronem, která dodá tělu zejména vitamín C.

Dostatek vlákniny

Při celém procesu je důležitým pomocníkem vláknina. Obsahují ji například různá semínka (chia či lněná), celozrnné pečivo i některá zelenina a ovoce. Semínka si můžete přidat jak do jídla tak i do pití. Konzumací vlákniny dosáhnete dokonalého zažívání.

Ovoce a zelenina

Tělo potřebuje i spoustu antioxidantů, vitamínů a minerálů. Jejich přísun mu zajistíte konzumací ovoce a zeleniny. Pokud nejste zrovna jejich milovníkem, připravte si zeleninové, ovocné či zeleninovo-ovocné smoothie. Můžete vymyslet různé kombinace ovoce a zeleniny anebo se inspirovat na internetu.

Přiměřený pohyb…

Při detoxu je sice velmi důležitá strava, avšak nesmíte zapomínat ani na pravidelný pohyb. Vůbec není důležité vykonávat obtížnou fyzickou aktivitu. Mezi nejoblíbenější aktivity v tomto období patří ty aerobní, jóga, pilates, skákání na trampolíně, běhání, procházky a další.

…a také dostatečný odpočinek

Stejně jako je důležitý pohyb, je důležitý i odpočinek. Spánku byste měli věnovat alespoň 8 hodin denně. Pokud budete pociťovat únavu během dne, dejte si „dvacet“ anebo meditujte.

Po detoxikaci byste měli pozorovat lepší pleť, spánek, trávení a celkově příjemnější pocity v těle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *