Dejte oblečení druhou šanci

Většina z nás má jistě skříň, která téměř přetéká oblečením. Jakmile ale přijde nějaká významná událost, stále tvrdíme, že si nemáme co obléct. Oblečení, které se již nehodí do společnosti, totiž často přeřadíme do jiné škatulky – „oblečení na ven“. Jednou za čas bychom ale měli sebrat odvahu a opravdu staré a nenošené kousky oblečení vyřadit z šatníku a využít je jinak.

Kontejnery na textil

Oblečení z těchto kontejnerů není vždy určeno ke zkáze. Naopak mnohdy znovu ožije a ještě poslouží například lidem, kteří se ocitli v nouzi. Staré oblečení, které je v třídírnách zhodnoceno jako nevhodné pro charity a ostatní organizace, putuje na místo, kde je zrecyklováno a dále se využívá třeba k čištění strojů v průmyslu. Dejte si ale pozor, co do těchto kontejnerů patří a co naopak nikoliv.

Prodej na bazaru

Pokud je vaše oblečení téměř nenošené, ale už se vám nelíbí nebo vám nesedí velikost, je na čase ho prodat. Získáte tak další finanční prostředky pro koupi nových kousků, které vám padnou lépe. Internet nabízí velké množství bazarů, kde lze prodat nejen oblečení.

Domácí tvoření

Našli jste oblečení, které je na některých místech prošoupané, má fleky či jiné vady? Nepoškozený kus látky ještě můžete využít k domácímu tvoření. Internet přímo hýří nekonečným množstvím inspirace a návodů k výrobě dekorací z látky. A pokud příliš neoplýváte talentem na tvoření, vyzkoušejte si vyrobit alespoň strašáka na zahradu!

Pomocníci v domácnosti

Proč kupovat drahé hadříky v drogeriích či supermarketech, když můžete využít vaše staré oblečení? Samozřejmě ne každý materiál je pro úklid v domácnosti vhodný. Tričko, tílko nebo košili si nastříháme na čtverce či obdélníky a využíváme je na utírání prachu, leštění zrcadel nebo mytí podlahy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *