Eko varianty vánočních stromečků

Snažíte se žít svůj život ekologicky a vést k tomu i své děti? Napadlo vás už, že byste mohli i na Vánoce pokračovat v této ekologické cestě a zaměřit se například na ekologický výběr vánočního stromečku? Ano, i to je možné. Existuje pár způsobů, jak i na Vánoce šetřit přírodu. Avšak zakoupení umělého stromečku sem zajisté nepatří. Jaké další varianty pořízení vánočního stromečku se tedy nabízí?

Umělý stromeček v žádném případě

Ačkoliv se na první pohled může tato varianta jevit jako ekologická, není tomu tak! Ačkoliv se díky nim nemusí každý rok kácet nové stromky, vydrží delší dobu a ušetříte na něm i po finanční stránce, při jeho výrobě se spotřebuje velké množství PVC. Tento materiál zajisté není v souladu s ekologií. A navíc lze recyklovat pouze obtížným způsobem.

Netradiční dřevěný stromek

Jestliže milujete netradiční věci, jistě se vám bude líbit tato varianta. Dřevěný vánoční stromek si můžete koupit, anebo také vyrobit. K dozdobení pak budete potřebovat jen některé z přírodních ozdob – sušené pomeranče, slaměné ozdoby, zdobené perníčky a další. Tento stromeček vám skutečně vydrží navždy.

Vánoční stromek v květináči

Živý vánoční stromeček má své kouzlo a jeho vůně je úchvatná. Dokáže skvěle provonět celý byt a dodá vám pocit klidu a pohody. Avšak stromky, jenž se pěstují přímo k vánočnímu prodeji, se téměř vždy stříkají pesticidy a dalšími hnojivy. Pokud si stále stojíte za svým, pořiďte si letos vánoční stromeček v květináči. Když se o něj budete dobře starat po celý rok, vydrží vám několik Vánoc. A jestliže nemáte zahradu či balkon, můžete jej jednoduše zasadit do lesa.

Půjčovny stromků

Mezi další „vymoženosti“ dnešní doby patří půjčovny stromků. Zde si vyberete požadovaný druh a velikost. Stromeček vám přiveze vybraná půjčovna, anebo si jej odsud můžete přivézt sami. Stromky se půjčují zpravidla na 14 dnů, aby mohly později růst bez jakékoliv újmy.