Ekologické bambusové kartáčky na zuby

Správný výběr zubního kartáčku je velice důležitý, avšak nejen pro vaše zuby, nýbrž i pro životní prostředí. Valná většina zubních kartáčků se totiž vyrábí z plastu. Vhodnou alternativou plastových kartáčku se postupně staly kartáčky z bioplastu, anebo bambusu. Čím vynikají kartáčky vyrobené ze jmenovaného všestranného materiálu – bambusu?

Dokonalý obnovitelný zdroj

Bambus patří k rostlinám, jenž se řadí mezi nejrychleji rostoucí na planetě Zemi. Nehrozí tudíž riziko, že by se díky velkému objemu výroby produktů z něj, mohl ze zemského povrchu úplně dostat pryč. Navíc bambus vyroste téměř ve všech podmínkách, a to díky své nenáročnosti.

Jeden z kroků k zero waste

Rozhlédněte se kolem sebe a uvědomte si, při jakých činnostech vás v každodenním životě provází plast. Jednou z činností je právě provádění ústní hygieny. Kartáček by měl každý z vás obměňovat alespoň 1x za 3 měsíce. Znamená to, že za celý život by to činilo obrovskou hromadu plastů. Začněte používat bambusový kartáček a započněte tak cestu k zero waste.

Rozložitelná rukojeť i štětinky

Bambusový kartáček můžete vzít a jednoduše jej vyhodit i na kompost. Je vyrobený pouze z recyklovatelných materiálů. Štětinky kartáčků jsou ve většině případů vyrobeny z nylonu. Tento se v přírodě také dokáže rozložit, avšak až za delší dobu. Pokud chcete proces rozkladu urychlit, zahrabejte kartáček do půdy, kde se rozloží podstatně dříve, než kdybyste jej umístili do směsného odpadu.

Klasické, mezizubní…

Jelikož zájem o bambusové kartáčky stále stoupá, roste i množství jejich druhů. Vybírat si můžete hned z několika druhů „klasických“ zubních kartáčků, ale také z těch mezizubních. Ačkoliv bambusové kartáčky nemívají tak výraznou barvu jako ty plastové, můžete narazit i na bambusové kartáčky s citáty či různými motivy.