Ekologické slaměné slámky

Znáte slámky vyrobené ze slámy? V současné době se totiž stávají čím dál tím větším trendem slaměné slámky neboli brčka. Tyto patří k ekologickým výrobkům, jelikož nejsou vyráběny z plastů, nýbrž ze slámy. Jednou z jejich výhod je, že po použití je můžete zahodit do kompostéru, aniž byste nějak ublížili přírodě. A jaké další výhody používání těchto ekologických slámek má?

Ekologické složení i výroba

Slámky se vyrábí z žitných stébel, jenž jsou v převážné většině případů sbírána ručně. Díky materiálu, ze kterého se zhotovují, v nich nenajdete žádné ftaláty a další chemické škodlivé látky. Stébla ze slámy jsou v podstatě odpadem po sklizení klasů a slouží tak k dalšímu využití.

Každý kus je originál

Ať už se jedná o tvar, barvu či velikost, tyto jsou vždy jedinečné. Pokud právě držíte v ruce slaměné brčko, jedná se o ojedinělý kus.

Odolný materiál

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že slaměná brčka nejsou tak odolná, jako ta vyrobená z plastu, není tomu tak. Slaměná brčka se nerozmočí ani po několika hodinách, kdy je ponecháte namočené v pití. A navíc ani nijak nezmění svůj vzhled.

Nemění chuť nápoje

Existují také brčka papírová, avšak při jejich používání ucítíte chuť papíru a navíc nejsou tak odolná. Na rozdíl od papírových brček ta slaměná nezmění chuť vašeho nápoje.

Nejen k pití nápojů

I když převážná většina osob slámky používá zejména k pití letních drinků či dalších nápojů, není to jejich jediné využití. Lze z nich totiž dokonce i vyrábět různé postavičky, zvířátka a další tradiční ozdoby. Třeba i ty vánoční.

Rychle se šíří mezi ostatní

Slaměná brčka seženete zejména na různých e-shopech. Brčka se těší velkému zájmu, kdy je nejčastěji kupují restaurace a kavárny, jenž myslí ekologicky a chtějí tak jít příkladem ostatním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *