Ekologičtější elektronické cigarety

Zdravější a především ekologičtější variantou cigaret je právě ta elektronická. Již není takovou novinkou jako tomu bylo před několika lety. Dnes na trhu najdete několik typů a opravdu máte z čeho vybírat. V čem je elektronická cigareta lepší na rozdíl od té klasické?

Cigareta s elektrickým zahříváním

Elektronická cigareta se skládá ze 3 částí – elektrická baterie, atomizér a patrona (cartridge). V tomto zařízení se elektricky zahřívá kapalná náplň a vytváří aerosol, jenž se velmi podobá kouři. Nedochází zde ale k žádnému hoření, tudíž se do těla nedostávají téměř žádné škodlivé látky (zejména dehet). Do elektronických cigaret lze zakoupit různé příchuti, a to i bez škodlivého nikotinu.

3 základní skupiny

Elektronické cigarety se dělí do 3 skupin – mini e – cigarety, klasické e – cigarety a gripy neboli mody. Tyto skupiny se liší zejména designem, objemem páry a kapacitou baterie. Záleží jen na vás, pro který typ elektronické cigarety se rozhodnete.

Nesmrdí a neobtěžuje okolí

V současné době platí zákaz kouření v restauracích a podobných zařízeních, avšak například právě zde je umožněno kouřit elektronickou cigaretu. Jestliže máte v cigaretě například ovocnou příchuť, nebudete pachem obtěžovat své okolí. Některé z elektronických cigaret jsou dokonce úplně bez zápachu.

Zákaz používání všech cigaret

Stále jsou místa, kde nesmíte používat ani jmenovanou elektronickou cigaretu. Mezi ně patří například nákupní centra, letiště, veřejná hromadná doprava a její zastávky, zdravotnická zařízení, školy, hřiště a sportoviště a také zábavní a kulturní vnitřní prostory. Tato místa mají často tzv. „kuřárny“, kde máte možnost kouřit klasické, avšak i elektronické cigarety.

Žádné odpadky

S odpadky v podobě nedopalků je nyní konec. Při používání elektronických cigaret vám již žádné nedopalky nevzniknou a vlastně ani nebudete potřebovat žádný popelník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *