Metoda ContaKids – hry, pohyb a tanec

Fyzický kontakt mezi rodiči a dítětem je velmi důležitý. Dochází k němu každý den již od narození dítěte, kdy se o něj rodiče starají, ale také například při dětských masážích, při nichž se uvolní nejen dítě, ale i rodiče. Další metodou jak upevnit vztah mezi dítětem a rodiči je ContaKids metoda. Odkud pochází a jak vlastně probíhá? Více informací se dozvíte právě v tomto článku.

Metoda známá v mnoha koutech světa

Metoda ContaKids je známá v Nizozemí, Francii a v dalších zemích na světě. V České republice zatím jmenovaná metoda není až tak známá, avšak v některých městech jsou kurzy nabízeny. Obohatí jak rodiče tak i děti.

Fyzická hra rodičů a dítěte

Itay Yatuv je izraelský tanečník a učitel, jenž vyvinul právě metodu ContaKids. Když se mu narodila jeho dcera, neustále se zabýval pozorováním jejích pohybů. Na základě tohoto vyvodil, že fyzická hra dítěte s rodiči může být velice prospěšná pro obě strany. Jedná se vlastně o takovou spolupráci – spoluhru rodiče s dítětem.

Pojďte si zařádit společně s dětmi

Ať už je venku krásně, anebo škaredě, můžete sebe a své děti zabavit metodou ContaKids. Lze ji provádět doma i venku, a proto je úplně jedno jaké je právě počasí. Jedná se o různé pohyby až tance rodičů s dětmi. Pohyb je přece vhodný pro všechny věkové kategorie.

Rozvoj důvěry a dovedností

Při této metodice dochází ke zlepšování motorických dovedností dítěte, jeho sebevědomí a pohyblivosti. Rodiče zase rozvíjí a podporují důvěru mezi jimi a potomky. Komunikace rodiče a dítěte se rozvíjí, a to díky společnému pohybu a práci s těly.

Žádné nucení k výkonům

Dalším z pravidel a pozitiv jmenované metody je nikoho do ničeho nenutit. Žádný stres. Jen klid a pohoda. Jde o to, aby měly děti i rodiče dobrý pocit z pohybu a společně strávených chvil. I dítě, které je ze začátku bázlivé, se mnohdy pustí do náročnějších cviků, jelikož vidí u svých vrstevníků, že tito je zvládli a chtějí je napodobit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *