Masáže miminek neboli baby masáže

Jedním ze způsobů jak trávit čas s vaším miminkem je masáž. Při masáži miminka se jedná spíše o jemné doteky (nikoliv klasickou masáž), kterými si miminko a matka či otec předávají veškeré pocity, lásku a emoce. Tyto chvíle je třeba si vychutnávat dosyta, protože se na ně jen tak nezapomíná. Proč věnovat čas právě masážím a jak je provádět?

Masírování již od narození

Kontakt mezi dítětem a matkou či otcem je důležitý již od samotného narození dítěte. Proto můžete s masáží započít ihned a nečekat s ní až do určitého věku. Zda se masáž vašemu miminku líbí, zjistíte podle jeho reakcí (pláč nebo uvolnění a broukání). Jestliže se masáž miminku nelíbí a křičí, zkuste to později.

Podpora vztahu

Díky masáži miminek se nejen prohloubí vztah mezi ním a rodiči, ale zároveň se mu dostává pocitu jistoty a bezpečí. Navíc pravidelné masáže podporují vývoj nervových buněk a motorické dovednosti děťátka.

Relax pro dítě i rodiče

Čas strávený s miminkem právě masáží lze považovat za jakýsi společný rituál. Zvolte si čas vhodný pro masáž (1,5 hodiny po jídle nebo před spaním) a tento dodržujte.

Léčivé masáže

Masáže jsou pro miminko velice důležité, a to nejen po stránce psychické, ale i fyzické. Díky nim se totiž lépe rozvíjí pravidelný spánkový režim, miminko lépe vnímá svoje tělo, posiluje tak své svaly a jeho pokožka se lépe prokrvuje.

Teplé a útulné místo je základ

Místo, kde se chystáte provádět masáž vašemu miminku, by mělo být zejména teplé a útulné. Dítě i vy byste se měli cítit spokojeně a být uvolněni. Jestliže jste unavení či nervózní, masáž neprovádějte. Stres a vaše další negativní pocity byste tak přenesli právě na miminko. Stejně tak miminko by mělo být správně naladěno.

Čisté rostlinné oleje

Masáž by měla trvat zhruba 15 minut. Co se týká dotyků, tyto by měly být prováděny na nožičkách, ručičkách, hrudníku, bříšku, zádech i obličeji. S masáží vám pomůže také čistý rostlinný olej, jenž nejprve zahřejte v dlaních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *