Dřevěné hračky

Děti a hračky patří neodmyslitelně k sobě. Už ve svých pár týdnech na světě se děti zajímají o předměty okolo sebe a je na vás, abyste jim nabídli vhodnou hračku k prozkoumání, učení a také ke hře. A stejně jako se dítě vyvíjí, mění se i jeho požadavky na hračky. Výběr materiálu je rovněž velmi důležitý a jeho nabídka je široká. Jedním z ekologických materiálů, z nichž se vyrábí hračky, je dřevo. Proč vybírat právě z dřevěných hraček a jak poznat ty kvalitní?

Šetrné k přírodě

Jedním z materiálů, který můžete z přírody brát a neuškodíte jí, je dřevo. Jedná se o materiál, který je navíc plně recyklovatelný. Jestliže dřevěná hračka nese certifikát FSC, znamená to, že byla vyrobena ze dřeva, jehož původ je zdokumentovaný. Dřevo bylo získáno z lesa, jenž je ekologicky obhospodařovaný.

Vysoká odolnost

Na rozdíl od plastových a jiných hraček se ty dřevěné často dědí z generace na generaci. Dřevo odolá téměř všem bláznivým dětským nápadům.

Neobsahují škodlivé látky

Můžete si vybírat z dřevěných hraček přírodního vzhledu anebo se vzhledem barevným. K obarvení se používají netoxická barviva, která nijak nezatěžují životní prostředí a také neškodí dětem.

Pro zábavu i učení

Jmenovaný druh hraček je hojně využíván také v mateřských či základních školách při výuce. Díky nim je možné kombinovat zábavu a vzdělávání. Design je spíše minimalistický, díky čemuž dítě dostává prostor pro vlastní představy a kreativitu. Zakoupit však lze naopak i pestře zbarvené hračky, které zaujmou zejména ty nejmenší.

Výběr dle věku

Nabídka dřevěných hraček je široká a je nutné z ní vybírat hračky dle věku. Pro ty nejmenší je to například multifunkční kostka. Na ní si dokonale procvičí prstíky, naučí se poznávat tvary a vyřešit různé hlavolamy. Pro starší z dětí se nabízí například puzzle, stavebnice a další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *