Hračky z papíru

Hraček najdete na trhu velké množství. Každý rodič chce, aby se jeho dítěti dostávalo kvalitních hraček, avšak nikde není psáno, že takováto hračka musí pocházet právě z obchodu a být vyrobena z plastu. Nejen za deštivého počasí se můžete pokusit vyrobit skvělou hračku i doma, která dítě nejen zabaví, ale také bude mít edukační využití. Jaké hračky z papíru lze koupit, anebo vyrobit?

Karty, pexesa a omalovánky

Shora jmenované hračky dokáží zabavit na dlouhé chvíle nejen děti, ale také jejich rodiče či dokonce prarodiče. Karet a karetních her existuje obrovské množství. Stejně tak pexesa zakoupíte v mnoha variantách a hrát je můžete na několik způsobů. Omalovánky lze zakoupit, avšak v dnešní době není žádným problémem je stáhnout do počítače a vytisknout.

Vystřihovánky a papírové modely

Již za dřívějších dob se k zabavení dětí využívaly právě vystřihovánky. Auta, panenky, zvířátka, domečky a další varianty jsou k dostání samostatně v obchodech, anebo jsou součástí různých časopisů. Postavte si se svými dětmi domeček či oblečte papírovou panenku z vystřihovánek. Co se týká lepení modelů z papíru, těmito se nezabývají pouze děti, ale často i dospělí.

Origami

Pro starší děti jsou zde origami. Jedná se o skládání různých motivů zpravidla z jednoho kusu papíru, a to bez použití nůžek či lepidla. Vzpomeňte si, jak jste v dětství skládali lodičky, čepičky nebo vlaštovky z papíru. Právě toto jsou také origami.

Hračky z papírových ruliček

Zbylé ruličky od toaletního papíru a ubrousků lze využít hned na několik způsobů. Jedním z nich je výroba hraček pro děti. Fantazii se meze nekladou, a proto vezměte lepidlo, nůžky, barevný papír či vodové barvy a pojďte tvořit společně s dětmi. Zůstává jen na vás, zda vyrobíte zvířátko, pohádkovou postavu, kytičku nebo něco úplně jiného.

Dětská kuchyňka, pračka či stánek

Velké kartonové krabice najdou využití i při dětských hrách. Můžete z nich společně s dětmi vyrobit například kuchyňku, pračku i další domácí spotřebiče, ale také stánek na prodej ovoce, bludiště, hrad a mnoho dalších.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *