Solární sprcha – ekologický zdroj teplé vody na zahradě

Už jste na něčí zahradě viděli solární sprchu? Tento článek vás seznámí se solárními sprchami na vaši zahradu, které najdou využití téměř od jara do podzimu, avšak nejvíce v letním období. Poslouží jako příjemné osvěžení, anebo zajistí dostatečnou hygienu před vstupem do bazénu, aby voda v něm zůstala co nejdéle čistá. Výhodný či nevýhodný nákup? Pevná či přenosná? Trápí vás tyto otázky? Zde najdete pár základních informací.

Ohřívaná voda ze zásobníku

Solární sprcha má svůj zásobník, který stačí napustit studenou vodou. Existují také sprchy, jenž můžete napojit přímo na vodovodní kohoutek. V krátkém časovém úseku dojde k ohřátí vody díky slunečním paprskům. Tyto umí vodu ohřát až na 70 °C. Při sprchování je možné si zvolit teplotu vody, která ze sprchy bude vytékat.

Proč zrovna solární sprcha?

Solární sprchu na zahradu volí stále více lidí. Její velkou výhodou jsou zejména ekonomické důvody, kdy náklady na ohřev vody jsou téměř nulové. A pokud nemáte prostor na bazén, v létě vám k osvěžení postačí i tato nevelká solární sprcha.

Letní osvěžení

Takovou solární sprchu můžete využít například v parných letních dnech jako vhodné osvěžení, avšak také je mnoho osob používá před vstupem do bazénu, aby docházelo k minimálnímu znečištění vody v něm. Není nic lepší, než přijít z práce a osvěžit se vodou, která má teplotu dle vašich představ, i když třeba zrovna nemáte bazén.

Jednoduchá instalace

Jestliže jste se rozhodli, že si pořídíte solární sprchu, není nutné překonávat celou zahradu. Postačí, když zvolíte správné místo, kde slunce svítí nejdéle. Voda se tak bude ohřívat rychle a po většinu dne. Sprchu umístěte na zvolené místo a zásobník pravidelně plňte čistou vodou.

Přemístitelné a pevné sprchy

Jeden druh sprch lze i přemisťovat, tudíž když vám nebude zvolené místo dostatečně vyhovovat, můžete ji přemístit. Avšak lze zakoupit i sprchy, které je nutno přikotvit k pevnému podkladu. Na zimu sprchu sbalte a umístěte do vnitřní budovy, aby nedošlo k jejímu poškození vlivy zimního počasí.

Pravidelná výměna vody

U používání solární sprchy je nutné hlídat výměnu vody. Doporučuje se ji provádět pravidelně každé 2 dny, aby v zásobníku nedocházelo k množení bakterií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *