Jak ekologicky přečkat své dny

Stejně jako v případě jednorázových plen vzniká obrovské množství špatně rozložitelného odpadu, je pro přírodu velkou zátěží i používání klasických jednorázových vložek a tampónů.

Vedle zátěže pro přírodu nejsou tyto výrobky (stejně jako jednorázové pleny) šetrné ani k nám samotným. Způsobují různé alergie, mykózy, o syndromu toxického šoku, na který jsme v každém balení tampónů upozorňováni, ale nikdo to neřeší podobně, jako hlášky o rakovině na krabičce cigaret, nemluvě. Přitom dneska existuje řada různých alternativ.

Já jsem v první řadě přešla na Natracare. Vložky a tampóny Natracare jsou z přírodních materiálů, neobsahují chlor, plasty ani parfémy a jsou daleko lépe rozložitelné.

Po čase jsem ale objevila menstruační kalíšek a nebylo co řešit. Používání je jednoduché, odpady jsou nulové a spokojenost maximální. Nemá cenu, abych tady popisovala, co to je. Řada lidí určitě zná, a kdo ne, může si zadat do Googlu – vyjede mu celá řada odkazů. Jen bych ráda upozornila na jednu věc. Přečetla jsem pár diskuzí na toto téma a musím říct, že kalíšek odsuzovaly jen ty dámy, které ho nikdy nepoužily. Ty, co ho mají, si ho vždycky chválily.

Vedle toho ještě používám pratelné vložky z biobavlny, které peru normálně s plínkami.

Všechny tyhle možnosti jsou lepší jak pro Zemi, tak i pro nás. Žádné chemikálie, odpady, alergeny.

Ještě jsem narazila na další „ekologickou variantu“ a to tampóny z mořské houby. Nezkoušela jsem, takže nevím, jaké jsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *