Rekola – udělejte maximum pro své tělo i životní prostředí

Všimli jste si růžových kol ve vašem městě, ale dále jste se o ně nezajímali? Tyto jsou stále oblíbenější a využívanější veřejností v mnoha městech. Nemusíte s sebou vláčet svoje kolo, ale můžete si ho pouze vypůjčit a vrátit třeba na druhém konci města. Co jsou to „Rekola“ a jaká jsou pravidla pro jejich užívání?

Růžová kola k zapůjčení

Český projekt sdílených kol. To jsou „Rekola“. Netradiční růžová kola, která jsou přístupná každému, kdo se zaregistruje. V současné době jsou kola umístěna celkem v 6-ti městech v České republice, a to v Olomouci, Brně, Praze, Českých Budějovicích, Frýdku-Místku a Mladé Boleslavi. V minulosti byla tato kola pouze recyklovaná – proto „Rekola“ a v současné době jsou to kola vyráběná sériově přímo pro tento projekt.

Snadná registrace

Jestliže máte internet v mobilu, máte vyhráno. Stáhněte si mobilní aplikaci „Rekola“ a zaregistrujte se. Stačí vyplnit e-mail a zvolené heslo. Dále je podmínkou vyplnění údajů o vaší platební kartě. Na ní se strhne symbolická částka – 1 Kč kvůli ověření platební karty. Po zadání telefonního čísla a jména vám bude zaslán ověřovací kód prostřednictvím SMS zprávy.

Naskenujte kód a můžete jet

Jakmile najdete růžové kolo na mapě, můžete si ho zarezervovat nebo k němu vyrazit i bez rezervace. Pomocí nainstalované aplikace naskenujte QR kód a kolo odemkněte kódem, jenž se vám zobrazí. Až dorazíte do cíle, kolo opět zamkněte a v mobilní aplikaci ho označte jako vrácené. Vhodné je také vyfotit uzamčený zámek. Kolo můžete zaparkovat ve vymezených zónách anebo na veřejném prostranství, avšak neparkujte ho k plotům či přenosným značkám.

Zdravý pohyb

Využíváním kol místo MHD ulevíte životnímu prostředí, ale také dopřejete pohyb vašemu tělu, kterému to prospěje, i když se jedná pouze o pár minut denně. Jízda na kole totiž pomáhá v prevenci srdečních onemocnění jako je například infarkt.

Cena je stanovena dle platného ceníku projektu „Rekola“, který je uveden na jeho stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *