Šetřete přírodu díky menstruačnímu kalíšku

Už vás nebaví neustále vynakládat peníze za vložky či tampony, které navíc nejsou zrovna ekologické? Sáhněte po menstruačním kalíšku, jehož popularita stále roste. Využívat jej můžete téměř při všech aktivitách, ať už se jedná o plavání, jízdu na kole, cestování a další. Jak funguje, kde ho koupit a jak správně vybrat jeho velikost?

Dámská hygienická pomůcka

Menstruační kalíšek je ekologická dámská hygienická pomůcka, jenž vám pomůže přečkat „své dny“. Některé z žen odrazuje od jeho používání zejména specifická manipulace s ním, avšak chce to jen čas. Po seznámení se s ním na tento kalíšek mnoho žen nedá dopustit.

Šetří přírodu i vaši peněženku

Kalíšek je určen pro opakované použití, kdy jeho životnost je zhruba 5 až 10 let. Postačí vám pouze 1 kalíšek na celou periodu. I když počáteční investice není zrovna nejmenší, zajisté se vám vrátí. Tato menstruační pomůcka je nejčastěji vyráběna ze silikonu, latexu anebo termoplastu.

Jak funguje?

Jmenovaná pomůcka svým tvarem připomíná zvoneček. Kalíšek se zavádí do pochvy a následně se v něm shromažďuje krev, jenž pravidelně vyléváte. Toto je závislé na intenzitě vaší menstruace, kdy někomu postačí vylévat jej 1x denně a dalšímu 3x a vícekrát.

Než si ho zakoupíte

Menstruačních kalíšků existuje obrovské množství. Před jeho samotnou koupí je vhodné si o něm zjistit co nejvíce informací. Důležitý je také výběr velikosti. Jiné velikosti kalíšků se prodávají pro ženy po porodu a jiné pro ženy, které nerodily anebo mají nízký čípek.

Údržba kalíšku

Po každém vylití kalíšku je třeba jej opláchnout čistou vodou. Dalším důležitým krokem při jeho údržbě je vyvařování. Toto by se mělo provádět před každou menstruací, ale i po jejím skončení. Pokud byste jej radši udržovali jinak, můžete si vybrat z několika čistících prostředků, jenž jsou určeny právě k čištění menstruačního kalíšku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *