Tajemství bylinných koupelí

Máte za sebou jeden z náročných dnů anebo si jen chcete zpříjemnit den? Připravte si bylinnou koupel, která provoní celou koupelnu. Bylinné koupele vám také mohou pomoci překonat stres, zbavit se různých bolestí či dalších obtíží. Záleží na vás, kterou bylinku si pro koupel zvolíte. Je známo nepřeberné množství bylinných koupelí, avšak zde najdete alespoň pár typů na některé z nich.

Levandulová koupel

Levandule má široké využití. Můžete si z ní připravit čaj, přidat ji do sušenek anebo se naložit do koupele s její vůní. Tuto koupel si připravte, pokud trpíte bolestmi hlavy, svalů či nespavostí. Její aroma má také uklidňující účinky zejména na nervy.

Koupel z ovesné slámy

Ovesná sláma má velmi blahodárný vliv na pokožku. Dále dokáže tělo zbavit únavy, ekzémů a podpořit krevní oběh. Díky těmto koupelím můžete vyhrát boj s ostruhami na vašich patách.

Koupel z dubové kůry

Tento druh koupele je vhodný zejména pro osoby trpící hemeroidy. Různé odvary z této „léčivé kůry“ se využívají i při problémech s akné, a to díky jejím protizánětlivým účinkům. Ženy po porodu také jistě ocení koupel z dubové kůry, kdy v jejich případě urychlí hojení poporodních oděrek.

Heřmánková koupel

Koupel z heřmánku je vhodná i pro děti útlého věku, kdy je dokáže uklidnit a také pozitivně působí na jejich opruzeniny. Heřmánek obsažený v koupeli přináší úlevu kůži, jenž je vysušená anebo spálená sluncem. Dále dokáže tělo zbavit bolestí břicha a křečí.

Kopřivová koupel

Pro zlepšení látkové výměny, zjemnění pokožky či zmírnění otoků zvolte kopřivovou koupel. Tato také podporuje boj s revmatismem a artritidou. Osobám trpícím astmatem pomáhá stimulovat dýchání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *