Bambusové nádobí, které stojí za vyzkoušení

Stále častěji slýcháte chválu na nádobí, které je vyrobeno z bambusových vláken? Toto nádobí je totiž vhodná náhrada plastového nádobí. Plastové nádobí se sice málokdy rozbije, ale není šetrné k přírodě tak jako to vyrobené z bambusu. O tom, jak se nádobí z bambusu vyrábí a jaké výhody s sebou nese jeho používání, najdete právě v tomto článku.

Produkt z rychle rostoucí trávy

Bambus je vlastně tráva s dřevnatými stébly, která roste velmi rychle. Některé druhy vyrostou až o 1 metr denně a tyto díky rychlosti růstu dosahují výšky i kolem 40 metrů. Bambus není využíván jen k výrobě nádobí, ale v některých zemích světa se z něj zhotovují stavby, nábytek či oděvy.

Ekologická výroba

Někteří lidé si myslí, že koupí bambusového nádobí podporují kácení pralesů, avšak to je mýlka. Bambusy jsou pravidelně prořezávány, a to proto, aby měly dostatek místa pro svůj další růst. Výroba jmenovaného nádobí probíhá 100 % ekologicky, kdy při ní nejsou použity žádné chemikálie jako například olovo, ftaláty nebo PVC.

Beze skrvn i po několika použitích

Co se týká bambusového dřeva, tak oproti klasickému dřevu toto nenasákne, tudíž například z vařeček či misek neucítíte nepříjemné pachy předchozích jídel. Anebo při vaření borůvkového džemu se nemusíte bát, že se náčiní z bambusu nějak ušpiní a již nepůjde umýt. Pokud používáte například hrnce či jiné nádobí s keramickým povrchem, budete rádi, že bambusové vařečky nebo naběračky vám tento povrch nepoškodí.

Od talířů po příbory až vařečky

Nabídka bambusového nádobí v současné době je velmi rozsáhlá. Toto nádobí je na pohled velmi hezké a můžete si vybrat i z několika barevných variant. Nejvíce prodávaným nádobím z tohoto dřeva jsou zejména jídelní hůlky, kelímky, talíře, brčka, ale také vařečky, prkénka a misky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *