Provoňte si svůj byt díky domácímu osvěžovači vzduchu

Snad každý miluje návrat domů a o to více, když při překročení prahu ucítí příjemnou vůni domova. Hledáte osvěžovač vzduchu, jehož vůně vám bude příjemná a zároveň nebude obsahovat žádnou chemii? Vyrobte si svůj vlastní osvěžovač vzduchu doma a nejenže nebude obsahovat chemické látky, ale také jeho výrobou ušetříte nějaké peníze.

Svazek levandule

Levandule má velice silné aroma, avšak toto ne každému vyhovuje. Pokud máte rádi její vůni, vypěstujte si anebo zakupte její květy, které následně svažte do maličké kytičky. Tuto pověste například do chodby a během několika minut ji svazek levandule provoní.

Lístky levandule je možné také nadrtit a nasypat do látkového pytlíku, který zavěste či položte do skříně. Při každém otevření skříně vás omámí krásná vůně.

Aroma difuzér

Tento bývá často nejen nositelem vůní, ale také dekorací. Pro jeho domácí výrobu budete potřebovat vonný olejíček, který smícháte s dětským olejem bez parfemace. Vzniklou vonnou směs nalijte do malé lahvičky a umístěte do ní bambusové tyčinky, jenž směsí nasáknou a postupně její vůni budou uvolňovat do prostoru.

Rozprašovač s vůní

Pokud jste příznivcem vůně ve spreji, je pro vás vhodný tento osvěžovač vzduchu. Do vody přidejte jedlou sodu a limetkovou, citronovou či pomerančovou šťávu. Místo šťávy z citrusů můžete použít také pár kapek esenciálního oleje. Tuto tekutinu pak nalijte do rozprašovače a můžete šířit vůni po bytě.

Nejjednodušší verze

Jestliže máte rádi jednoduchost a klasiku, pak vezměte do rukou pomeranč a hřebíček. Do pomeranče napíchejte hřebíček dle své fantazie. Takto ozdobené pomeranče můžete třeba položit na stůl nebo zavěsit do prostoru. Jedinou nevýhodou tohoto osvěžovače vzduchu je jeho krátká trvanlivost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *