Domácí šumivá bomba do koupele

Stále hledáte způsob jak si zpestřit či ozvláštnit koupele ve vaně plné vody? Nebo máte kamarádku, které by taková doma vyrobená šumivá bomba udělala radost? Tyto „šumivky“ jsou k dostání i v obchodech, avšak proč si nevyrobit doma vlastní dle svých představ? Dopřejte si ten pravý relax v barevné koupeli s vaší nejoblíbenější vůní.

Jedlá soda je základ

Do každé šumivé bomby patří soda, která zajistí samotný šumivý efekt bomby. Dalším důležitým prvkem pro výrobu bomby je také kyselina citrónová a sůl do koupele (může být himalájská růžová sůl). Tyto ingredience si připravíme v poměru 2:1:1.

Trošku barvy…

Pokud chcete, aby bomba působila hezkým a veselým dojmem, přidejte kapku potravinářského barviva dle vlastního výběru. Tekutá barviva jsou pro tuto výrobu vhodnější, jelikož se snadněji zapracovávají do směsi. Další ozdobou v bombě mohou být také sušené byliny, lístky či květy.

… a taky vůně

Vůně levandule, meduňky či citrusů? I takovou vůni může mít vaše domácí „šumivka“. Pár kapek esenciálního olejíčku zapracujte do vzniklé hmoty. Některé z vůní ve vás vyvolají spánek a některé vám naopak dodají mnoho energie.

Výroba není složitá

Všechny suché ingredience spolu smíchejte a v jiné míse smíchejte trošku olivového a esenciálního oleje, vody a potravinářské barvy. Do suché směsi po velmi malém množství přidávejte tekutou směs a míchejte. Hotová směs by po zmáčknutí v ruce měla držet při sobě a neměla by se drobit. Nakonec z hmoty tvořte kulaté bomby nebo směsí naplňte třeba silikonové formičky na led či muffiny. Bomby je potřeba nechat nějaký čas na vzduchu vyschnout a poté je skladovat například ve sklenici nebo krabičce na suchém místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *