Vyhrajte boj s popraskanými rty

Společně se zimními mrazy přichází pro mnoho lidí náročné období, a to zejména co se týká jejich pokožky nebo rtů. Je totiž obecně známo, že mráz na lidskou pokožku působí negativně a díky jeho působení vzniká problém praskajících rtů či rychle vysychající kůže. Na kůži můžete vyzkoušet například domácí mast do mrazů. Jak si ale poradit s popraskanými rty? To se dozvíte v tomto článku.

Pravá příčina popraskaných rtů

Faktem je, že mráz či extrémní horko na popraskaných rtech mají svůj podíl. Tento problém ale může způsobovat i mnoho dalších faktorů. Některými z nich jsou například nevhodná strava, počínající onemocnění čili oslabený organismus, nedostatek vitamínů či špatný pitný režim.

Jak s problémem bojovat?

K první pomoci využijte určitě balzámy na rty, jenž vám uleví od bolesti. Olíznutí popraskaných rtů vám od bolesti krátkodobě uleví s tím, že následně ale dojde k ještě většímu praskání. Balzámy lze zakoupit jak v lékárnách tak v drogeriích, avšak vlastní a kvalitní mazání si můžete vyrobit i doma.

Dále také doplňte zejména vitamín B, který do těla dostanete prostřednictvím potravin nebo přímo potravinovými doplňky. Tyto jsou vyrobeny čistě přírodně.

A nakonec se snažte dodržovat pravidelný pitný režim, jenž je pro lidské tělo velmi důležitý.

Balzám na rty dle vašich představ

Než-li byste si koupili nevhodný balzám na rty, kterým je bez pochyb ten s přídavkem minerálních olejů, vyrobte si vlastní. Jmenované oleje sice vytvoří na rtu ochranný povlak, ale do rtů se nevsáknou, tudíž je ani nehydratují.

Potřeby k výrobě

K výrobě vám postačí tyto suroviny, jejichž množství zvolte v poměru 1:1:1 vyjma vitamínu E:

  • včelí vosk
  • tuhý olej či máslo
  • tekutý olej
  • vitamín E – stačí pár kapek

Co se týká tuhého oleje či másla, můžete zvolit třeba kokosový olej anebo bambucké máslo. V případě výběru tekutého oleje máte více možností. Použít můžete jak obyčejný olivový olej tak i ricinový, meruňkový či jiný olej. Vitamín E je do směsi vhodné přidat, aby nedošlo ke žluknutí olejů.

Samotná výroba

Připravte si vodní lázeň, na níž v míse rozpusťte vosk a postupně přidejte i tuhé máslo a také jej rozpusťte. Na závěr přilijte předehřátý olej, a to za stálého míchání. Dále do směsi kápněte i vitamín E, případně i barvivo či vonný olejíček. Balzámem naplňte malé kelímky a nechte ztuhnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *