Guarana místo energetických drinků

Obliba konzumace guarany a doplňků stravy z ní vyrobených stále stoupá. Není divu, když se může pyšnit tolika možnostmi, k čemu ji využít. Její účinky na lidské zdraví jsou přímo zázračné. Nejznámější se stala zejména díky své schopnosti povzbudit organismus a postupně mu dodat energii. S čím dalším dokáže guarana pomoci vašemu tělu?

Červené bobulky z pralesa

Semena, jenž se sbírají z keře nesoucího název paulinie nápojná, se nazývají guarana. Tento stálezelený keř s popínavými větvemi dorůstá až do výšky 12 metrů. S pěstováním guarany se v Česku nesetkáte, jelikož keř, na němž roste, se vyskytuje zejména v Brazílii. Zde jí vyhovují podmínky, které jí k růstu nabízí amazonský prales.

Vysoký obsah účinných látek

Guarana vyniká zejména vysokým obsahem účinných látek. Najdete v ní i kofein, a to ve větším množství, než například v šálku kávy. Navíc poznáte, že právě účinky kofeinu jsou dlouhodobější. Vyjma kofeinu guarana obsahuje theofylin, theobromin, vitamín A, B, C a E, fosfor, vápník, draslík, hořčík, vlákninu, kyselinu jablečnou a další.

Nejen bojovník proti únavě

Guarana se dokáže vypořádat nejen s únavou. Dokáže pomoci s detoxikací a zlepšit fyzickou, ale i psychickou kondici. Uleví od bolestí hlavy, migrény, depresí či křečí při menstruaci. Guarana také zrychluje metabolismus, a proto se hodí jako pomocník při hubnutí. Navíc díky ní máte tolik energie, že vydržíte déle cvičit či vykonávat jinou aktivitu.

4 způsoby konzumace guarany

Způsobů jak do sebe guaranu vpravit je mnoho. Můžete ji konzumovat v podobě kapslí, prášku, extraktu či celých semen. Z prášku, extraktu či celých semen si můžete připravit nápoj, přidat do smoothie, ovesné kaše, anebo jogurtu.

Pomocník při ospalých ránech

Konzumace guarany nalačno se nedoporučuje, neboť by mohla způsobit nepříjemné žaludeční potíže. Proto si ji dopřejte spíše ke snídani či po ní. Dodá vám energii na dalších 6 až 8 hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *