Jak zvládnout parné dny s dětmi?

Jistě mi dáte za pravdu, že život s dětmi je někdy velmi náročný. A co teprve v létě, když začnou panovat úmorná vedra? Někteří jedinci tato extrémní horka špatně snáší. A takových dní, kdy je úmorné vedro, stále přibývá. Jak si léto s dětmi užít i v letních horkých dnech?

Chlaďte vzduch

Pobyt v prostředí, kde se nachází klimatizace, špatně snáší i mnoho dospělých osob, a proto „nedrážděte hada bosou nohou“ a nevystavujte děti klimatizaci. Ochladit vzduch můžete například plenami či jinými kusy látky, jenž namočíte do vody. Jak se voda začne z látky odpařovat, bude se vám i dítěti lépe dýchat.

Koupání a krátké či žádné procházky

Jako nejvhodnější aktivita v těchto parných dnech se jeví koupání v bazénu. Jestliže bazén nemáte, využijte alespoň vanu. Voda v ní by neměla být úplně studená, nýbrž vlažná. Naopak nevhodnou aktivitou do parných dnů jsou procházky. Pokud to není nutné, nevyrážejte na dlouhé procházky a už vůbec ne s novorozenci. V kočárku by trpěli neuvěřitelným horkem.

Dostatečný pitný režim

Hydratace je důležitá v každém věku, avšak obzvláště u dětí a starších osob. Čím více toho dítě vypije, tím lépe. Snažte se dítěti nápoje něčím obzvláštnit – například mraženým ovocem. A pokud do něj nemůžete „dostat“ dostatek tekutin, snažte se je doplňovat i prostřednictvím stravy. Mnoho tekutin obsahují také zejména melouny, rajčata, okurky či ředkvičky.

Mažte i ve stínu

Pro zvládnutí veder je důležité i mazání opalovacím krémem, který by měl mít UV faktor 50+. Nikdy nenechávejte dítě na přímém sluníčku. Dětská pokožka je velice citlivá a spálí se tak o mnoho rychleji než pokožka dospělých. Pokud máte možnost, zakupte i UV oblečení, jenž je skvělým pomocníkem, a to zejména UV kšiltovky. Díky nim se dítě nespálí a je možné je použít i ve vodě, protože oblečky dětskou kůži nestudí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *