Jakým způsobem lze nahradit jednorázové vlhčené ubrousky?

Rádi byste se vzdali používání jednorázových vlhčených ubrousků, které se hodí jak při přebalování, otírání pusy při krmení tak k otírání špinavých rukou? Tyto ubrousky lze snadno nahradit, a to hned několika různými způsoby. Pár typů jak šetřit přírodu a nezatěžovat ji používáním vlhčených ubrousků, které obsahují nemálo chemikálií, aby vůbec vydržely po tak dlouhou dobu voňavé, najdete v tomto článku.

Kvalitní žínka je základ

Pokud jste se rozhodli skoncovat s vlhčenými ubrousky, jenž jsou napuštěné chemií, důkladně se zamyslete, jakou žínku zakoupíte jako vhodnou náhradu za ně. Froté žínky, bavlněné, bambusové či žínky z Luperu anebo Perlanu. Je jen na vás, který z materiálů pro vaše miminko vyberete. Žínku po použití propláchnete pod tekoucí vodou a následně vyperete. Můžete ji využívat až po dobu několika let.

Čistá voda a žínka

Nejjednodušší a nejobyčejnější náhradou vlhčených ubrousků je použití čisté vody společně s žínkou. Na rozdíl od vlhčených ubrousků dítěti zaručeně nepodráždí pokožku chemií. Tato varianta je také mnohokrát ekonomičtější.

Mycí olejíček

Na trhu najdete mnoho mycích olejíčků, které jsou čistě přírodní. Tyto nevysušují dětskou pokožku a nezpůsobují žádné kožní problémy. Smícháním olejíčku a vody vytvoříte emulzi, jenž nanesete na žínku. Tuto použijete stejně jako vlhčené ubrousky. Lze říci, že olejíček odstraní nečistoty lépe než obyčejná voda.

Domácí vlhčené ubrousky

Nastříhaná látka, mycí emulze a krabička. To jsou všechny potřebné věci k výrobě šetrné verze vlhčených ubrousků.

Látkové pláty vložte do krabičky a zalijte je připravenou mycí emulzí. Vše je hotovo do pár minut a navíc za pár korun. Tato varianta je vhodná zejména na cesty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *