Jednorázové ekologické pleny

Rádi byste udělali maximum pro krásnou a zdravou pokožku svého děťátka, avšak zároveň co nejvíce šetřili životní prostředí? Každé z dětí, které používá jen jednorázové plenky, totiž vyprodukuje za dobu jejich užívání zhruba 1 tunu odpadu. Pokud jste již vyzkoušeli například látkové pleny, ale tyto vašemu dítěti a vám nevyhovují, dejte šanci jednorázovým ekologickým plenám.

Finanční náročnost

Co se týká samotné ceny eko plenek, jenž jsou jednorázové, tak ta již na začátku mnoho lidí od jejich koupě odradí. Cena za tyto pleny je totiž ve většině případů výrazně vyšší než u klasických jednorázových plen. Navíc je jejich koupě spojena také s dalšími náklady, a to například poštovným. Proč? Jednorázové eko plenky lze jen výjimečně zakoupit v kamenných obchodech. Značné množství eko plen je proto zakupováno online na e-shopech a vyplatí se zakoupit jich více najednou.

I eko pleny mohou být kvalitní

I přes skutečnost, že eko pleny vynikají schopností dobrého rozkladu, nejsou nijak ochuzeny na své kvalitě. Každý z výrobců tyto pleny vyrábí z různých materiálů, avšak tyto jsou vždy biologicky rozložitelné. Vysoká absorpční schopnost je jejich dalším pozitivem. Děti mohou nerušeně spát po celou noc, a to tzv. „v suchu“.

Žádná chemie

Pleny jsou šetrné nejen k přírodě, ale zároveň i k pokožce vašich dětí a nejsou v nich obsaženy žádné chemické látky. Většina klasických plen obsahuje gelové absorbéry, které často dráždí dětskou pokožku, čemuž se s používáním eko plen vyhnete. Některé z eko plen nejsou běleny vůbec a další se nebělí chlórem, nýbrž kyslíkem. S umělou vůní se zde také nesetkáte. Pouze v některých plenách můžete cítit vůni extraktu z tea – tree, která je čistě přírodní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *