Vyrobte dětem domácí plastelínu, která dlouho vydrží

Hledáte způsob jak zabavit děti, když dny jsou dlouhé, pošmurné a chladné? Vyrobte jim modelínu ze surovin, které má doma každý. A pokud nejste zrovna jejím milovníkem, protože víte, že ji vaše děti rády dávají do pusy, je její výroba vhodná i pro vás. Tato se totiž vyrábí z ingrediencí, které při jejich požití nezpůsobí žádné zdravotní problémy. A navíc vás tato výroba nezničí ani finančně, jelikož dostatečné množství vás bude stát zhruba 20 Kč a vydrží půl roku.

Jaké suroviny budete potřebovat?

  • 1 hrnek hladké mouky
  • půl hrnku soli
  • 2 lžíce prášku do pečiva
  • 2 lžíce slunečnicového nebo řepkového oleje
  • 1 hrnek horké vody
  • potravinářské barvivo

Jak na výrobu?

Úplným základem je naprosto obyčejná hladká mouka. Aby se vám hmota dobře tvořila, připravte si větší mísu, do které nasypte sůl, hladkou mouku a prášek do pečiva. Vše společně promíchejte. Do hrnku s vodou přidejte barvivo, které může být jak v prášku tak v tekuté podobě. Dále přidejte olej a tekutou směs míchejte, dokud se barvivo nerozpustí. Tuto směs nalijte do mísy, kde jste si smíchali sypké ingredience. Rukama vše smíchejte dohromady a vytvořte těsto, které se bude podobat modelíně. Jestliže je hmota příliš řídká, přidejte trochu mouky. Po výrobě modelíny ji nechte chvíli odpočinout a poté ho opětovně zpracujte. Tento postup několikrát opakujte. Pokud toužíte po lesklém vzhledu modelíny, přidejte do ní glycerin, avšak jen několik kapek

Jak ji uskladnit, aby vydržela?

Shora uvedeným způsobem můžete vyrobit několik barevných odstínů pro vaše dětičky. Po každém hraní s ní je nutné ji uložit do vzduchotěsné krabičky, aby nevyschla příliš rychle. Pokud budete modelínu poctivě schovávat, může vám sloužit až půl roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *