Kolorky – designové plenky šetrné k přírodě i dětské pokožce

Mnoho rodičů hledá ty „správné“ jednorázové plenky až několik měsíců, než objeví ty vyhovující. Při výběru se řídí především padnoucí velikostí, materiálem, propustností a většinou v poslední řadě i zajímavým designem. Kolorky jsou jedny z plen, které zaujmou nejen svými praktickými vlastnostmi, ale také zajímavým a barevným vzhledem. Více o těchto jednorázových ekologických plenkách se dozvíte v tomto článku.

Z přírodních a obnovitelných materiálů

Pokud jste příznivci ekologických jednorázových plen, těchto najdete na trhu velké množství, ale ne vždy splňují vaše očekávání a vyhoví vašim požadavkům. I přes fakt, že Kolorky jsou vyráběny z přírodních a obnovitelných materiálů, neztrácí na své kvalitě. Tyto ekologické pleny jsou vyráběny pouze z buničiny, LDPE (netoxický a recyklovatelný plast), netkané textilie, přírodních proužků z aloe vera a SAP (gel s vysokým podílem superabsorpčního polymeru).

Žádná parfemace a bělení

Při výrobě Kolorek není použita ani žádná parfemace. Tato u jmenovaných plen není potřebná z toho důvodu, že pleny jsou vyrobeny z buničiny, která umožňuje pohyb vzduchu v plence a v neposlední řadě také velmi rychle odvádí vlhkost pryč. Bělení plen probíhá pouze horkým vzduchem nikoliv pomocí chemie (chlór a podobně).

Žádný ekzém či opruzeniny

Tento druh plenek je vhodný také pro děti, kterým se snadno tvoří opruzeniny či ekzém. Každá tato plenka má totiž na vnitřní straně pásky z aloe vera, které zamezují vzniku opruzenin či ekzému/vyrážky, jak již bylo zmiňováno výše.

Designy českých tvůrců

Pleny sice nejsou vyráběny přímo v Česku, ale při jejich výběru se můžete rozhodovat hned mezi několika zajímavými barevnými potisky českých autorů. Výběr barevných potisků plen je sice menší, avšak tvůrci mají v úmyslu rozšířit jejich nabídku.

Přehled díky indikátoru vlhkosti

U některých z plen se můžete setkat také s indikátorem vlhkosti. Tento je umístěn vždy na přední a zároveň vnější straně pleny. Indikátor pomůže zejména v začátcích čerstvým maminkám. Tento změní svoji barvu vždy, když je potřeba plenku miminku vyměnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *