Konopí – lék i droga v jedné rostlině

Marihuana, konopí, tráva anebo také kanabis. Každý ji nazývá jinak a každý na ni má zajisté odlišný názor. V některých zemích je pěstování této byliny legální, avšak pouze v omezeném množství a někde je naopak zcela zakázáno. Popularita konopí stále stoupá, a to díky jeho pozitivním účinkům na lidské zdraví. Jak jej lze využít a které z léčivých účinků má?

Konopí versus marihuana

Konopí je sice bylina, avšak zároveň se jedná o psychotropní látku. Květenství konopí se nejprve usuší a následně se zpracovává. Tomuto usušenému květenství se říká marihuana. V některých případech se zpracovávají už čerstvé listy konopí. Rostlina je známá svým vysokým obsahem THC (tetrahydrokanabinolu), a proto je v České republice legální pouze na lékařský předpis.

Legální pěstování technického konopí

Technické konopí na rozdíl od toho „klasického“, které se nemůže pěstovat, obsahuje pouze minimální množství THC. Tento druh se odlišuje také způsobem pěstování, kdy k růstu nepotřebuje téměř žádné speciální podmínky, protože je velmi nenáročný.

Konopná mast či tinktura

Někdo si vyrábí konopnou mast doma, ale k dostání je i v lékárnách a dalších obchodech. Pozitivně působí na zánětlivá onemocnění kůže (lupénka), plísně, opary, oděrky či akné. Dále také ulevuje při pohmožděninách, migrénách anebo menstruačních bolestech.

Konopná semínka

Semínka z konopí se řadí mezi nejúčinnější přírodní léčiva. Obsahují velké množství vitamínů, ale především esenciálních mastných kyselin, které jsou nepostradatelné pro správné fungování lidského organismu. Nejenže podporují zdravý růst, ale také zlepšují kvalitu vaší imunity, snižují hladinu cholesterolu v krvi a v neposlední řadě snižují riziko mozkové mrtvice a infarktu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *