Minerální mořské houby nejen k mytí

Již nějakou dobu hledáte houbu, jenž bude vaším společníkem při mytí, menstruaci či v kosmetice? Našli jste ji, avšak později jste se dozvěděli, že je vyrobena z plastů, anebo dalších látek, jenž škodí přírodě? Minerální mořské houby najdou mnohostranné využití a navíc šetří přírodu snad ve všech ohledech, jelikož jsou rozložitelné. Ještě jste o minerálních mořských houbách neslyšeli? Tento článek vás s nimi seznámí!

Houba s přírodním původem

Minerální mořská houba stojí za zmínku zejména proto, že je stoprocentně přírodního původu. Druhy, jenž jsou vhodné k péči o tělo se nejčastěji sbírají v oblasti Středozemního moře a v dalších mořích světa. Některé z hub jsou určeny k osobní hygieně a další pak k úklidu. Navíc tato houba nezachytává barvy a pachy.

Extrémní jemnost i pro citlivou pleť

Ačkoliv se minerální mořská houba zdá tvrdá, po styku s vodou tomu tak není. Jakmile houbu namočíte, změkne a bude pro vaši pokožku příjemná. Díky extrémní jemnosti a měkkosti se jeví jako vhodná pro všechny druhy pleti, a to od citlivé až po mastné. Nejen pro svoji měkkost je tento druh houby populární.

Použití a čištění? Žádný problém!

Co se týká používání houby, toto je stejné jako u klasické neekologické houby na mytí při sprchování či koupeli, k odličování, při menstruaci a tak dále. Houbu není nutné čistit po každém použití, nýbrž jednou za čas, kdy ji na pár hodin vložíte do teplé vody s rozpuštěnou solí. Existují i speciální soli určené přímo k čištění minerálních mořských hub. A jakmile vám houba doslouží, hurá s ní do kompostéru, jelikož se dokáže rozložit do posledního kousku.

Obsahuje různé minerální sloučeniny

Jmenovaná přírodní houba obsahuje několik minerálních sloučenin, a to zejména anorganické soli jódu, sodíku a bromu a křemíku. Právě díky jódu dochází k revitalizaci kůže.

Pozitivní účinky mořské houby

Pravidelným používáním mořské houby odstraníte odumřelé kožní buňky, masírovaným místům zajistíte dobré prokrvování a vaše pokožka bude také krásně vyhlazená a zbavená nečistot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *