Jak ekologicky vyčistit kočičí záchod a misky?

Mít v domácnosti domácího mazlíčka je sice super, avšak například čištění toalety či kočičích misek už tak příjemné není. Jak vyčistit kočičí záchod přírodní cestou, aby byl čistý, svěží a zejména nezapáchal? Také misky kočičích miláčků můžete vyčistit ekologicky bez použití chemie. Vyzkoušejte rady z tohoto článku, nechť zjistíte, zda budete spokojení vy i vaše kočičí lásky.

Ekologické stelivo

Aby kočičí záchod nezapáchal, musíte pravidelně měnit stelivo. V současné době lze do kočičích záchodů zakoupit i ekologická steliva. Tato se vyrábí z různých pilin a dalších přírodních materiálů.

Jedlá soda jako pohlcovač pachu

Jedlá soda nestojí skoro nic, avšak využít lze hned v několika případech. Slouží třeba jako přírodní a účinný pohlcovač pachu, a proto ji můžete použít právě i do kočičího záchodu. Smíchejte vodu a jedlou sodu v poměru 1:1. Vznikne vám pasta, kterou důkladně záchod vyčistěte. Nechejte působit alespoň 15 minut a následně smyjte.

Dřevěný kartáč jako pomocník

Zakoupit si můžete i dřevěný kartáč, jenž budete mít vždy připravený právě na čištění kočičího záchodu. Kartáč a jedlá soda jsou těmi nejlepšími pomocníky. Navíc kočičí toaletu nijak nepoškrábou.

Čisté misky jsou základ

Pitný režim je důležitý jak pro lidi tak samozřejmě i pro zvířata. Dbejte proto, aby měla vždy čistou misku, z níž pijí. Horká voda a kyselina citrónová vám zaručeně pomohou s čištěním. Vroucí vodu nalijte do kočičí misky a přidejte kyselinu citrónovou. Poté směs důkladně promíchejte a nechte krátce působit. Jakmile uvidíte uvolňující se vodní kámen, vodu vylijte a misku vyleštěte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *