Pečujte o chodidla přírodní cestou

Přišlo léto a s ním i nošení krásných sandálků a dalších bot s otevřenou špičkou či patou. Kdo by v tak parném počasí nosil uzavřené boty, aby nohy trpěly? Jestliže se za své popraskané a ztvrdlé paty stydíte, zkuste s tím něco udělat. Nemusíte investovat do drahých a neekologických kosmetických přípravků. S tímto problémem lze bojovat i přírodní cestou. Jak? To se dozvíte v tomto článku.

Rychle vysychající kůže

Právě na patách se často setkáváte se suchou až popraskanou kůží? Dochází k tomu zejména proto, že na patách se nenachází žádné mazové žlázy. Kůže na chodidlech a zejména patách pak velice rychle vysychá a následně může i praskat. Náchylnější ke jmenovanému problému jsou také osoby trpící dalšími zdravotními problémy.

Správné promazávání

Základem pro zdravá a krásná chodidla je pravidelné mazání. Jednomu k promazávání vyhovuje klasické tělové mléko a druhému zase speciální přípravek určený na tvrdá chodidla. Vyrobit si můžete i vlastní domácí masku na nohy. Toto promazávání provádějte alespoň po každé koupeli. Lépe však častěji.

Odstranění suché kůže

Dalším krokem k hezkým chodidlům je pravidelné odstraňování kůžičky, jenž už je zrohovatělá. Tento proces byste měli provádět alespoň 1x až 2x týdně. Skvěle vám poslouží různé škrabky či pemzy k tomu určené. Je jen na vás, zda odumřelou kůžičku budete odstraňovat nasucho či namokro.

Oleje, med, máslo a další pomocníci

Bambucké máslo, avokádový či kokosový olej, med a mnoho dalších přírodních produktů vám pomůže zlepšit stav vašich chodidel. Kokosový olej navíc slouží i jako dezinfekční prostředek a zabíjí bakterie. Jmenované suroviny jim zajistí dostatečnou výživu a hydratují je. Olej, med či máslo vmasírujte do pokožky na chodidlech, případně si z nich připravte domácí koupel na nohy. Aplikace je nejvhodnější zejména před spaním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *