Porazte potravinové moly přírodní cestou

Otevřeli jste spíž a vylétli na vás malí hmyzí nepřátelé? Jakmile se moli do domácnosti nastěhují, zbavuje se jich velmi obtížně. V obchodech sice najdete širokou nabídku „zabijáků“ molů, avšak ani tyto někdy zdaleka neúčinkují. A co víc? Také obsahují mnoho chemických látek, které škodí životnímu prostředí. Jak ale vyhrát boj s moly přírodní cestou? To vám prozradí právě tento článek.

Jak poznat jejich přítomnost?

Potravinoví moli jsou malí motýlci, jenž poletují po místnostech, kde máte uskladněné potraviny. Je možné, že jste v některých obalech s otevřenými potravinami narazili na drobné pavučinky. Tyto zde zanechali právě potravinoví moli, kteří se zde zabydlují.

Jak se do domácnosti dostali?

S nákupem či oknem. Je možné, že potravinové moly mají i sousedé, tudíž se k vám dostali právě od nich. Avšak mnoho lidí si potravinové moly přinese domů společně s nákupem trvanlivých potravin (mouka, strouhanka, káva, luštěniny, těstoviny a podobně).

Jak s nimi bojovat?

Důležitá je zejména prevence, kdy je důležité kontrolovat nakoupené potraviny, zda v nich moli nejsou. Sypké potraviny, jenž molům chutnají, skladujte v uzavíratelných dózách.
Nedělejte si příliš velké zásoby jmenovaných surovin, protože jakmile moli ovládnou vaši domácnost, je to běh na dlouhou trať.
Pokud jste moly již doma objevili, je důležité, abyste všechny napadené potraviny vyhodili, a to přímo do popelnice. Poté vajíčka a housenky molů důkladně mechanicky zničte. Police vytřete a postup opakujte, dokud se molů nezbavíte.

Chmel či bobkové listy ve spíži

I naše babičky bojovaly s přítomností potravinových molů ve spížích. Tyto vždy dávaly do spíže větvičku či celý věneček chmelu. Proč? Moli nesnáší vůni chmele, tudíž se do vaší spíže zrovna hrnout nebudou. Se stejným využitím lze do vaší „zásobárny“ umístit i sáčky s bobkovým listem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *