Staňte se součástí projektu „Sázíme budoucnost“

Projektů, jenž se zabývají životním prostředím a celkově ekologií, existuje spousta. Dnešní článek vás seznámí s projektem „Sázíme budoucnost“, do kterého se může zapojit každý. O co se tento projekt snaží a jak se do něj můžete zapojit?

U stromů to začíná

Stromy jsou vnímány zejména jako zdroj kyslíku. Avšak mohou se pyšnit i několika dalšími schopnostmi. Slouží například také k pročištění vzduchu, kdy z atmosféry poberou neuvěřitelné množství prachu, plynů a dalších nečistot. Díky stromům v přírodě není tolik povodní, protože umí zpevnit půdu a nasáknout velké množství vody v případě potřeby. A v neposlední řadě snižují hladinu zvuku, ochlazují okolí, chrání před větrem a také jsou domovy zvířat.

10 milionů stromů během 5-ti let

Projekt „Sázíme budoucnost“ je tzv. celonárodní. Ptáte se, co je tedy cílem projektu „Sázíme budoucnost“? Odpověď je prostá. Vysadit 10 milionů stromů v průběhu 5-ti let a pečovat o . Stromy se sází mimo lesy, což znamená do polí a luk, měst či zahrad. Cíl 10 milionů stromů byl určen dle celkového počtu obyvatel v České republice. 1 strom tedy v podstatě připadá 1 člověku.

Zapojte se také

Chcete pomoci planetě? Můžete zorganizovat výsadbu stromů, pomoci stromy sázet, darovat stromek, pečovat o stromy, anebo dokonce nabídnout pozemek k zasazení stromů. Do projektu se může zapojit jedinec, ale také města a obce, školy, spolky, firmy i zemědělci.

Podpora ve formě dotací

Ministerstvo životního prostředí podporuje jmenovaný projekt zejména formou dotací. K žádosti o dotaci v rámci projektu „Sázíme budoucnost“ vám postačí prokázání legitimního vztahu k místu, na nějž budete stromy vysazovat.

Více informací o projektu najdete na oficiálních stránkách www.sazimebudoucnost.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *