Ekologická svatba

Záleží vám na přírodě a jste k ní ohlednuplní, avšak myslíte si, že v den svatby to nepůjde? Možná vás uklidní fakt, že svatbu můžete zorganizovat tak, aby životní prostředí trpělo jen minimálně, anebo dokonce vůbec. Svatbu si užijete vy i celá vaše rodina a nebudete muset mít výčitky ani vůči přírodě. A jak takovou „zelenousvatbu uspořádat? Na co nesmíte rozhodně zapomenout?

Pozvánka, jenž lze zrecyklovat

Kousek papíru, na němž se hosté dozví ty nejdůležitější informace, je součástí každé svatby. Snažte se, aby vaše svatební oznámení bylo co nejekologičtější. A jak toho dosáhnout? Použijte například recyklovaný papír, barvy, jenž jsou rozložitelné a další přírodní dekorace.

Klidné přírodní prostředí

Je důležité se s partnerem domluvit ohledně místa konání svatby. Kde se bude odehrávat obřad či následující hostina? Dokonalý dojem umí udělat téměř jakékoli místo v přírodě a nemusíte jej ani příliš zdobit. Avšak pokud toužíte i po krásné výzdobě, můžete použít například šišky, sušené květiny, větve, kamínky a další. Pro uspořádání samotné hostiny se nabízí například hájenky, statky či penziony na odlehlejších místech.

Sezónní či lokální potraviny

Občerstvení v podobě sezónních či lokálních potravin možná nezní tak dokonale jako například exotické ovoce, avšak také své kouzlo. Tyto potraviny jsou vyrobeny známými lokálními dodavateli a vy tak budete znát jejich přesný původ. Co se týká pití, nemusíte nutně pít pouze vodu z kohoutku. Zde se přímo nabízí konzumace domácích limonád, moštů, vín či sektů.

Žádné jednorázové věci

Proč přírodu zatěžovat například jednorázovými příbory, tácky, brčky a dalším nádobím či ubrousky? V dnešní době lze použít například slaměné slámky (brčka), anebo použijte nádobí z bazaru, jenž po svatbě „pošlete“ zase dál.

Žádný kov, nýbrž dřevo

Stále oblíbenějšími se v celém světě stávají netradiční prstýnky vyrobené ze dřeva. Vybírat si můžete i z dřevěných prstenů, jenž jsou dokonce osázeny pravými přírodními kameny. Při výběru takovýchto prstenů se doporučuje zakoupit o číslo větší velikost, jelikož dřevěné prsteny bývají o něco mohutnější než ty že stříbra či zlata.

Šaty z ekologických materiálů

Při výběru svatebních šatů máte hned několik možností, a sice si šaty půjčit, nechat si je ušít, anebo zakoupit již ušité šaty z ekologických materiálů. Populární je také upcyklace, kdy si necháte ušít svatební šaty, jenž si po svém velkém dni můžete nechat přešít. Následně je můžete nosit i při méně výjimečných událostech. Pro zhotovení ekologických svatebních šatů se nejčastěji používá zejména len, k jehož pěstování se nepoužívaly žádné pesticidy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *