Vánoční ozdoby z přírodních materiálů

Vánočními baňkami, řetězy či osvětlením to ve všech obchodech jen září. Většina z nich je ale vyrobena z plastů či jiných umělých materiálů. Hledáte cestu, jak se jmenovaným vánočním dekoracím vyhnout obloukem, avšak i přesto toužíte po krásně ozdobené domácnosti s vánočními prvky? Tento článek vám s vaším problémem poradí.

Oříšky, pomeranče, citróny, skořice, badyán

Mezi jedny z nejtradičnějších vánočních přírodních dekorací patří právě oříšky, pomeranče či citróny, skořice, badyán a další. Pomeranče a citróny stačí nakrájet na tenká kolečka, jenž následně usušíte v blízkosti topení. Pak už ozdoby můžete rozmístit na natrhané jehličnaté větvičky, vánoční stromeček a podobně.

Slaměné a dřevěné ozdoby

Vánoční ozdoby vyrobené ze slámy jsou známé již velmi dlouhou dobu. Tyto můžete zakoupit v obchodech, anebo si je vyrobit doma, což je složitější. Stejně tak můžete využít i dekorace vyrobené ze dřeva, jejichž nabídka se stále rozšiřuje.

Vánoční řetězy

Fantazii se meze nekladou, a proto si vánoční řetězy můžete vyrobit téměř z čehokoliv. Použít můžete šišky, buráky, sušená jablka, pomeranče a další. K navlečení vám poslouží přírodní provázek, který běžně používáte.

Papírové věnečky

Mezi vánoční výzdobu se řadí také různé věnce. Ať už adventní, tak ty na stůl či dveře. Trendem v současné době se stala výroba věnců z papírových ruliček. Na internetu najdete spoustu různých návodů k pletení. Výrobou věnců se navíc zabavíte při dlouhých zimních večerech.

Svícny ze dřeva

Ať již jsou to kulatiny ze dřeva či přímo menší špalíčky, vzhledově působí velmi krásně. Stačí je dozdobit mechem, sušeným ovocem či květinami a dalšími dary přírody a budou vypadat zase o úroveň lépe. Pak už jen stačí přidat svíčku vyrobenou třeba z včelího vosku, jenž vám příjemně provoní celý dům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *