Přírodní pomocníci, díky kterým se zbavíte strií

Ať už naberete na váze z důvodu těhotenství, anebo nedostatku pohybu a nevhodné stravy, je velmi pravděpodobné, že se vám strie nevyhnou. Na jejich tvorbu vliv zejména genetika, avšak i péče o zvětšující se části těla. Tvořit se totiž nemusí pouze na břiše, nýbrž i na stehnech či prsou. Pomoci vám mohou i dary přírody či správná životospráva. Jaké z nich to jsou a jak díky nim striím předcházet, anebo se jich přímo zbavit?

Dostatečný pitný režim

Správný pitný režim je velmi důležitý, a sice i jako prevence proti vzniku strií. Pijte dostatečné množství čisté vody po celý den. Pokožka bude dostatečně hydratovaná a riziko vzniku strií tak bude pouze minimální.

Olivový olej

Jak je všeobecně známo, olivový olej najde využití v mnoha oblastech. Nejen v kuchyni, nýbrž i v medicíně. Jestliže se vám začaly tvořit strie, pravidelně je potírejte právě jmenovaným olivovým olejem, který bude kůži hydratovat a vyživovat.

Cukr

Klasický cukr nemusí být vždy jen škůdce, jenž vám pomáhá přibývat na váze. Při boji se striemi jej můžete využít jako peeling, který vám pomůže odstranit odumřelé buňky. Pro přípravu peelingu budete potřebovat pouze cukr, pár kapek citrónové šťávy a mandlového oleje.

Aloe vera

Aloe vera se považuje za zázračnou rostlinu. Není divu, když má tolik pozitivních účinků na lidské zdraví. Pro léčbu strií používejte čerstvý gel z listů aloe. Tento na striích nechte nějakou dobu působit a následně jej smyjte.

Citrónová šťáva

Ačkoliv kyselou chuť citrónu nemiluje každý, lze jej využít jako pomocníka v domácnosti i v lékárničce. Díky své kyselosti vám může pomoct zmenšit strie. Šťávu z citrónu zlehka vmasírujte do postižených míst a nechte ji alespoň 10 minut působit. Na úplný závěr šťávu smyjte teplou vodou.