Buďte zdravější díky klíčkům

Naklíčená semínka neboli klíčky jsou často označovány za zázrak přírody či nutriční bombu, jejichž bonusem je dokonalá chuť. Právě proto zdobí různé zeleninové saláty. Pyšnit se mohou také mnoha pozitivními účinky na lidské zdraví. Již samotný fakt, že semínko samo o sobě má tolik síly, aby ze sebe v příznivých podmínkách vyplodilo novou rostlinu, o mnohém vypovídá. Vypěstovat si je můžete několika způsoby, a to například využitím naklíčovadel. Jaké minerály a vitamíny klíčky obsahují a jak na lidský organismus působí?

Zdroj vitamínů a minerálů

Tím, že semínko namočíte do vody, jej vlastně „probudíte“ a poté jehož prostřednictvím do těla vpravíte prospěšné enzymy. Klíčky obsahují mnoho vitamínu A, B, C, E, dále kyselinu listovou, bílkoviny, fosfor, železo, hořčík, antioxidanty, proteiny a další.

100% rostlinný zdroj bílkovin

Klíčky patří mezi významné nositele bílkovin, jenž mohou konzumovat i vegani. Díky obsahu bílkovin pomáhají regenerovat tělesné buňky, kůži, orgány, ale také podporují růst kostí i svalů.

Posílení imunity

Jestliže očekáváte některé z účinků na vaše zdraví, které klíčky nabízí, je podstatná jejich pravidelná konzumace. Tělo z nich načerpá dostatek vitamínů a minerálů, díky kterým se pak lépe ubrání i běžným infekcím.

Pomocníci při dietách

Klíčky na sebe dokáží navazovat toxiny a také tuky, jenž následně odvádí z těla ven. Právě z tohoto důvodu jsou hojně využívány i při redukčních dietách. Díky obsahu chlorofylu jsou klíčky nápomocny i při detoxikaci organismu.

Snadné trávení

Vysoký obsah enzymů zajišťuje rychlé a bezstarostné trávení. Po konzumaci klíčků už vám nehrozí žádné nadýmání či další problémy se zažíváním.

Vhodné pro těhotné a kojící ženy

Je známo, že kyselina listová je velmi důležitá pro těhotné i kojící ženy. Právě klíčky jsou vhodným přírodním produktem, který je pro tyto ženy vhodný. Díky pravidelné konzumaci klíčků se bude miminko dokonale vyvíjet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *